19 czerwiec 2013
Z wielką radością informujemy, że w klasyfikacji generalnej Wojewódzkich Igrzysk LZS szkół podstawowych Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie z wynikiem 338,5pkt. zajął III miejsce. W Igrzyskach udział wzięły łącznie 72 szkoły z terenu województwa opolskiego.

17 czerwiec 2013
12. czerwca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie brało udział w VI Turnieju piłki nożnej o puchar Św. Jacka, organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Drużyna PG Szymiszów odniosła swój największy sukces w dotychczasowych edycjach Turnieju zajmując II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

17 czerwiec 2013
14 czerwca odbył się ostatni z dziewięciu seansów filmowych realizowany w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w którym uczestniczyły dwie strzeleckie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Projekt ten ma wieloletnią tradycję i powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów.

17 czerwiec 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie, uczestnicy projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" uczyli się angażowania w sprawy lokalne. Realizując projekt "My i nasi reprezentanci - Partnerstwo w każdej sprawie" rozwijali umiejętność wyrażania własnej opinii na temat problemów mieszkańców Kadłuba i Osieka.

14 czerwiec 2013
Uczniowie klas 4-6 Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Strzelcach Opolskich wzięli udział tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego „DaF-Kenner”. Jednym z celów konkursu było przygotowanie uczniów do zdawania przyszłego testu z języka obcego w ramach tzw. sprawdzianu szóstoklasisty.

14 czerwiec 2013
Maja Radzik z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Strzelcach Opolskich zajęła II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” oraz firmę Klimbart. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 czerwca w Leśnej Letniej Izbie Edukacyjno- Turystycznej Nadleśnictwa Zawadzkie. Mai serdecznie gratulujemy.

12 czerwiec 2013
15 maja 2013 roku zespół oceniający, dokonał analizy i oceny formalnej oraz merytorycznej prac zgłoszonych do konkursu „Czyste środowisko w naszej gminie”, a tym samym wybrał najlepsze prace konkursowe. Biorąc pod uwagę między innymi uniwersalność zastosowania pakietu, oryginalność oraz przydatność praktyczną pakietu do wykorzystania w środowisku lokalnym, Zespół wytypował jedną pracę zwycięską oraz przyznał dwa wyróżnienie.

12 czerwiec 2013
Konkurs plastyczny przeprowadzony w PP Nr 8 w ramach działań proekologicznych ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cieszył się dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło 14 przedszkoli z naszej gminy, z których nadesłano 22 prace.

10 czerwiec 2013
Dzień Matki i Dzień Ojca są jednymi z najpiękniejszych świąt w roku, pełnymi miłych życzeń, wzruszeń, będących wyrazem miłości dla Rodziców. Dnia 06.06.2013r. zaproszono do przedszkola rodziców wychowanków na uroczystość „Święto Rodziny”. W celu uświetnienia obchodów Roku Juliana Tuwima tegoroczne Święto Rodziny zorganizowane było pod hasłem Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima.

10 czerwiec 2013
W roku szkolnym 2012/2013 Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie kontynuowało współpracę z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. W ramach tej współpracy uczniowie klasy I A (o profilu matematyczno-fizycznym) pięciokrotnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wykładowców uczelni.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421768