,,Szkoły dla Ekorozwoju”

25 wrzesień 2013
W ramach realizacji programu ,,Szkoły dla Ekorozwoju” w roku szkolnym 2012-2013 przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 9 w Strzelcach Opolskich wzięły udział w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Do działań zaangażowano rodziców dzieci a także okoliczną społeczność .

Do działań zaangażowano rodziców dzieci a także okoliczną społeczność .Zarówno rodzice jak i lokalna społeczność  z wielką przyjemnością i frajdą wspierali poczynania przedszkolaków. Między innymi zorganizowano zbiórkę elektroodpadów i makulatury. Zbiórka cieszyła się wielkim powodzeniem i przyczyniła się do zdobycia przez przedszkole  II miejsca               w województwie pod względem ilości zgromadzonych elektroodpadów.

Działania przedszkolne  skupiły się na dwóch jakże ważnych tematach : woda                  i elektroodpady. Różnorodność działań pozwoliła na poszerzenie wiedzy, podniesienie świadomości dorosłych i dzieci w sprawach ważnych dla naszej planety i związanych ze zdrowiem i życiem człowieka.

Podsumowaniem  starań przedszkolaków  stało się zdobycie we IX 2013r. międzynarodowego certyfikatu ,,Zielona flaga” przyznawanego w ramach Programu ,,Szkoły dla Ekorozwoju”. Instytucją przyznającą Certyfikat  Zielonej Flagi jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

Już od wielu lat priorytetem przedszkola jest działalność na rzecz ochrony środowiska  i zasobów  przyrody, organizacja imprez  na tematy związane                 z   człowiekiem i jego relacjami ze środowiskiem przyrodniczym a także zwiększanie świadomości wychowanków oraz rodziców , gdyż jednym                      z niezbędnych elementów harmonijnego życia człowieka jest życie w przyjaznym i czystym otoczeniu naturalnym.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-25 13:16:34)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423323