Rowerami na Górę Św. Anny

25 wrzesień 2013
Mimo nie najlepszej pogody uczniowie klasy 3c z PG Szymiszów, wraz z opiekunami, udali się na rajd rowerowy na najwyższy szczyt w okolicy. Oprócz integracji i wzmocnienia kondycji , głównym celem wyprawy była lekcja w Muzeum Czynu Powstańczego dotycząca historii Góry Św. Anny oraz Powstań Śląskich.
Wszyscy w skupieniu słuchali opowiadań pana przewodnika, zwłaszcza kiedy padały nazwy rodzinnych miejscowości. Oprócz historii, uczniowie mieli okazję zapoznania się z fauną okolic Góry Św. Anny, zwiedzając jedną z ekspozycji Muzeum. Po blisko półtoragodzinnej lekcji przyszedł czas na relaks, czyli wspinaczkę z rowerami z powrotem do centrum miejscowości, by uzupełnić spalone kalorie. To już drugi rajd rowerowy obecnej klasy 3c - zapewne nie ostatni. Od września w szkole działa też Szkolny Klub Turystyki Rowerowej, który już planuje swoją pierwszą wyprawę w jedną z pogodnych październikowych sobót.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-25 07:21:38)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-25 07:35:00)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423506