Kolejny certyfikat "Zielonej Flagi"

19 wrzesień 2013
Udało się - z radością informujemy, że Przedszkole Publiczne Nr 5 w Strzelcach Opolskich za podjęte działania ekologiczne i zdrowotne otrzymało certyfikat „ Zielonej Flagi”.
W tym celu w roku szkolny 2012/2013 dzieci, ich rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy przedszkola przeprowadzili szereg działań o charakterze zdrowotnym i ekologicznym na rzecz środowiska naturalnego i ich mieszkańców. Pamiętamy, że były to zadania związane z ekologią np. zbiórka elektroodpadów, zajęcia związane z znaczeniem wody, drzew dla ludzi i zwierząt, propagowaniem zdrowego stylu życia poprzez ukazanie zdrowych nawyków żywieniowych, promowanie zdrowego stylu spędzania wolnego czasu np. uprawianie sportu, czytanie książek. Dziękujemy całej społeczności przedszkolnej za aktywne włączenie się do naszych działań ekologicznych. „Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco – Schools. Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 43 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi. Tytuł przyznany jest przedszkolom, szkołom na rok szkolny i stanowi zachętę do ustawicznego doskonalenia i rozwoju działań innowacyjnych - ekologicznych w przedszkolach do odnawiania certyfikatu.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-19 11:47:32)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-19 11:49:06)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423526