Zielona Flaga

16 wrzesień 2013
Miło nam poinformować, że za działalność ekologiczna w roku szkolnym 2012/2013 Przedszkole Publiczne Nr 8 w Strzelcach Opolskich otrzymały Międzynarodowy Certyfikat „Zielona Flaga”. Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w nasze działania ekologiczne.
Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom i przedszkolom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com) Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 43 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę.

Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej i dzieci poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i maja zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i przedszkolach i odnawiania certyfikatu.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-16 11:27:14)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-09-19 09:13:13)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423468