6 listopad 2013
Realizując założenia planu rocznego „Przedszkolak Podróżnikiem” przedszkolaki z Szymiszowa Osiedla pojechały 15 października na wycieczkę na Gorę Św. Anny. Tam zwiedziły bazylikę, grotę oraz wysłuchały legendy związanej z tym miejscem.

5 listopad 2013
Dnia 28.10.2013r. grupa „Smerfów” z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich miała przyjemność zaprosić swoich rodziców na salę gimnastyczną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, gdzie odbyło się dość nietypowe, jednak równie ważne pasowanie na „Starszaka”.

4 listopad 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach zorganizowali 30 października „Bal Wszystkich Świętych”. W pierwszej części przedstawiona została pantomima pt. „Maska”, a następnie usłyszeliśmy wykonanie pieśni „Gaude amus hodie” i „Pan jest Pasterzem moim”. W drugiej części mogliśmy zobaczyć przebranych za postacie świętych uczniów naszej szkoły.

4 listopad 2013
30 października w PSP w Dziewkowicach obchodzony był Światowy Dzień Spódnicy. Uczniowie mieli okazję poznać historię kreowania kobiecej mody, dowiedzieli się, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Zrobione były głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni

4 listopad 2013
W dniu 8 października w Lasocicach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Reprezentantka Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie, uczennica klasy VI - Klaudia Piontek, po bardzo zaciętym i wyczerpującym biegu zajęła drugie miejsce i wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Województwa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

30 październik 2013
Tegoroczny okres jesieni jest dla uczniów klasy III z PSP w Suchej bardzo ciekawy. Najpierw wybrali się na wykopki. Było to dość znaczne wydarzenie, gdyż w dzisiejszych czasach, wykopki są tylko wspomnieniem „starszych pokoleń”.

30 październik 2013
Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Patrona Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie była myśl: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. 25 października jest dla Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie dniem specjalnym. W tym dniu świętowaliśmy 10 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II.

28 październik 2013
Kiedy na początku roku szkolnego pojawił się pomysł na powstanie klubu rowerowego, trudno było przewidzieć co z tego wyniknie. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się kilku uczniów, którzy liczyli, że wycieczki rowerowe będą się odbywały w czasie lekcji. „Weekendy, z naciskiem na soboty” – słowa pana Piotra, założyciela Klubu – ugasiły zapał niektórych. Pozostała grupa tych uczniów, którzy chcieli by czasem aktywnie spędzić sobotę, a nie tylko przed ekranem komputera...

24 październik 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach w dniu 23 października 2013 roku, mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję historii. W tym dniu odbyło się spotkanie z p. Piotrem Smykałą, znawcą i pasjonatem historii naszego regionu.

24 październik 2013
23 października 2013 roku przedszkolaki z oddziałów zamiejscowych Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach - z Błotnicy Strzeleckiej i Warmątowic wspólnie z rodzicami aktywnie włączyli się w 7 OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ GRABIENIA LIŚCI KASZTANOWCA – projekt realizowany we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP oraz Lasami Państwowymi.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422699