Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

13 grudzień 2013
Dnia 5 grudnia w Domu Pielgrzyma na Górze Św.Anny odbył się II i III etap (rejonowo-parkowy) XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie brały udział uczennice PG w Szymiszowie z klasy 3a (Magdalena Szufla, Karolina Szłapa) oraz 3b (Julia Urbańczyk, Weronika Nocon).

Uczniowie rozpoczęli pisanie testu o godz. 10.00, natomiast zakończyli go o 10.45. Organizatorzy i wszyscy uczestnicy potwierdzili, iż był on bardzo trudny, zawierał wiele szczegółowych pytań otwartych, więc nie było pewności, kto przejdzie dalej. W konkursie brało udział 6 drużyn, z czego pierwsze 3 miejsca zdobyły szkoły: PG z Izbicka (1 miejsce), PG z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich (2 miejsce) i PG w Zdzieszowicach (3 miejsce). Niestety zabrakło trochę szczęścia i dziewczęta z Szymiszowa zajęły miejsce 4, tracąc szansę do przejścia do etapu wojewódzkiego (kwalifikowały się 3 pierwsze miejsca). Pozostałe miejsca zdobyły szkoły: PG z Leśnicy (5 miejsce) i PG z Ujazdu (6 miejsce).

Z powodu prac remontowych w głównej siedzibie ZOPK zabrakło prądu, więc nie mogła się tam odbyć dalsza część konkursu. Organizatorzy pomyśleli jednak o wszystkim i zaprosili uczestników wraz z opiekunami do "Muzeum Czynu Powstańczego". Tam odbyły się krótkie warsztaty przyrodnicze w oparciu o wystawę czasową dotyczącą prezentacji fauny Parku Krajobrazowego "Góra Świętej Anny" a następnie wręczenie nagród i upominki dla uczestników za udział. Do konkursu uczennice z Szymiszowa przygotowywała p. Małgorzata Szlaga.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-12-13 12:10:18)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423802