O suśle w Kalinowicach

5 grudzień 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach skorzystali z oferty edukacyjnej zaproponowanej przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych dotyczącej odbudowania populacji i ochrony susła moręgowanego w Polsce.
Celem zajęć było przybliżenie dzieciom problemów związanch z przedsięwzięciem polegającym na odbudowaniu populacji susła moręgowanego - gatunku, którego po raz ostatni obserwowano w Polsce na stanowisku w Kamieniu Śląskim w latach 70-tych XX wieku. Późniejsze badania i obserwacje nie potwierdziły obecności tego gatunku i został on uznany za wymarły w Polsce. Od 2005 roku prowadzony jest program jego ponownego wprowadzenia na stare miejsca bytowania. Prelekcję z wykorzystaniem prezentacji przygotowanej przez PTOP Salamandra przeprowadziła p. Elżbieta Ozimowska z Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-12-05 07:12:42)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423799