Mikołajkowy Turniej Koszykówki

9 grudzień 2013
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali 7 grudnia 2013r. tradycyjnie już Mikołajkowy Turniej Koszykówki dla Dziewcząt i Chłopców ze Szkół Podstawowych.

W turnieju udział wzięły 4 drużyny dziewcząt: UKS Piomar Piłsudczyk Brzeg, UKS Dwójka Ziębice, UKS Mysłowice i MKS MOS Strzelce Opolskie i 4 drużyny chłopców : KTK Knurów, PSP nr 1 Prudnik, KS Pogoń Ruda Śląska i MKS MOS Strzelce Opolskie. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym na dwóch boiskach hali sportowej przy PG nr 2 w strzelcach Op. , a kibice,  zawodnicy oraz zaproszeni goście mogli oglądać aż 12 meczów. Klasyfikacja końcowa i najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn:

Dziewczęta:

I miejsce  - UKS Piomar Piłsudczyk Brzeg / Aleksandra Pszczolarska
II miejsce – UKS Mysłowice / Natalia Skulik
III miejsce – UKS Dwójka Ziębice / Ala Jajor
IV miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie / Julia Bugała

Chłopcy:

I miejsce  - KS Pogoń Ruda Śląska / Tomasz Krzymiński
II miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie / Michał Mróz
III miejsce – KTK Knurów / Szymon Tobiasz
IV miejsce – PSP nr 1 Prudnik / Paweł Kuś

Skład drużyn MKS MOS Strzelce Op. dziewczęta:  Radzka Julia, Fijałkowska Zuzanna, Matusiak Marta, Kopaczewska Marta, Jelito Natalia, Wieczorkowska Karolina, Bugała Julia, Radzka Wiktoria, Kryś Daria, Licznar Magdalena i Stasińska Katarzyna. Trener: Stella Sierka. Chłopcy: Konior Maciej, Lelonkiewicz Jan, Cebula Piotr, Krukowski Mikołaj, Pietrzak Jakub, Dudkiewicz Michał, Mróz Michał, Dulniawka Jakub, Sternicki Adam i Barszczewska Jakub. Trener: Wiktor Damaszek.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju dyrektor GZOiW pan Marek Życzyński oraz Tomasz Nowakowski  - były zawodnik MKS-u Strzelce Op., który w roku 2010 wystąpił w Drafcie do NBA wręczyli wszystkim drużynom i najlepszym zawodnikom z poszczególnych drużyn puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Miłym gościem na turnieju był pan Zbigniew Bytomski – popularny wśród koszykarzy Zibi, który ufundował dwie nagrody dla najlepiej rokującej zawodniczki i zawodnika, którymi zostali: Alicja Jastrząb i Kacper Kłaczek.

Turniej współfinansowała Gmina Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-12-09 09:24:53)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423777