5 luty 2016
Jak co roku wychowankowie naszego przedszkola z wielkim zaangażowaniem przygotowali przeróżne szopki bożonarodzeniowe na Międzynarodową Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych w Uciechowicach. To już po raz siódmy Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Uciechowicach ( dekanat Branice) zorganizowała Międzynarodową Wystawę Szopek. W tym roku w sumie nadesłano 442 szopki z Polski, Niemiec, Czech, Holandii. Wystawa cieszy się niezmiennym powodzeniem. I jakże miło nam jest, iż prace naszych przedszkolaków zdobyły tak wysokie zaszczytne wyróżnienia i zostały docenione.

4 luty 2016
Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach odpowiedziały na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym „Portret babci i dziadka w literaturze” zorganizowanym przez Bibliotekę Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

3 luty 2016
30 stycznia 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbył się jubileuszowy – XV Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej. Tradycje koszykarskie w suskiej szkole są pielęgnowane od początku jej istnienia, czego efektem są trzy koszykarki: Gabriela Mrohs- Czerkawski, Barbara Skowronek i Anna Gurzęda.

1 luty 2016
ZAPRASZMY NA FERIE ZIMOWE ORGANIZOWANE W JEDNOSTKACH OŚWIATOWYCH GMINY STRZELCE OPOLSKIE

26 styczeń 2016
Strzelecki Biały Orlik przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich zaprasza na "Rodzinne popołudnie na łyżwach" oraz "Pierwsze kroki na łyżwach"

20 styczeń 2016
Wszystkich miłośników koszykówki zapraszamy na XV Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod honorowym patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej, który odbędzie się 30 stycznia 2016r. o godz. 9:30 w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej

5 styczeń 2016
Nie tylko wysokie temperatury grudniowe sprzyjały ciepłemu nastrojowi w suskiej szkole. Zadbała o to cała społeczność szkolna. Ten świąteczny miesiąc był bardzo bogaty w wydarzenia sprzyjające miłym spotkaniom.

7 grudzień 2015
Przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Warmątowicach - Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach są świetnymi znawcami pracy strażaków. Znają nie tylko jaki jest numer alarmowy, ale także wiedzą czy zajmuje się Straż Pożarna.

4 grudzień 2015
Juz po raz drugi Publiczne Przedszkole w Kadłubie zorganizowało konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną

2 grudzień 2015
W dniu 01 grudnia odbyła się już VI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków ,w której wzięło udział ok.200 dzieci z Gminy Strzelce Opolskie