Spotkanie z Grzegorzem Podsiadło

9 maj 2016
W Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej uczniowie spotkali się ze znanym podróżnikiem: zdobywcą największych szczytów, jak również głębin jaskiniowych- Panem Grzegorzem Podsiadło
Pasją podróżnika są góry i jaskinie. Pan Grzegorz Podsiadło- zdobywca Dachu Europy – Mt Blanc, uczestnik wyprawy na Elbrus [Kaukaz] czy zimowego wyjazdu w Himalaje świetnie opowiadał o swojej pasji życiowej, o tym jak zaczęła się jego przygoda z górami, a także jak się rozwijała. Dzieci miały okazję poznać także sprzęt alpinistyczny. Na przykładzie „modelki Viktorii Mendli pokazał jakie jest niezbędne wyposażenie alpinisty. Uczniowie wysłuchali wiele ciekawych przygód, jedna z nich na pewno zapamiętają –spotkanie z jadowitymi pająkami w jaskini. Podróżnik przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w górach.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-05-09 07:22:39)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424835