Niezapomniana lekcja historii

28 kwiecień 2016
26 kwietnia 2016 r. uczniowie PSP w Dziewkowicach mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii na zamku w Mosznej, udział w wycieczce był nagrodą za zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie pt. „Moja Wymarzona Zielona Szkoła na Zamku w Mosznej” (wcześniej dzieci pod opieką nauczycielki Sabiny Trzeciak przygotowały pracę konkursową – pomysł na trzydniowy program zielonej szkoły w pałacu).
Dzięki uprzejmości organizatorów konkursu grupa licząca 26 dzieci wraz z nauczycielkami zwiedziła baśniowy zamek, wysłuchała opowieści o jego powstaniu oraz poznała ciekawą historię rodu Tiele-Wincklerów. Dodatkowymi atrakcjami wycieczki były: możliwość wzięcia udziału w walce rycerskiej, samodzielne wybicie monety, a także wyczarowanie magicznego eliksiru.
Spotkanie zakończyło się udanym koncertem w wykonaniu uczniów dziewkowickiej szkoły.

Wszyscy bardzo ciepło wspominamy wycieczkę i wciąż jesteśmy zachwyceni urokiem pałacu w Mosznej.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-04-28 08:43:08)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424798