WIZYTA GOŚCI Z MOŁDAWII

6 maj 2016
5 maja w Strzelcach Opolskich gościła delegacja z Mołdawii. Byli wśród nich reprezentanci różnych instytucji: Natalia Strażesko - Dyrektor stosunków międzynarodowych Głównego Departamentu Szkolnictwa w Kiszyniowie oraz przedstawiciele tego Departamentu, Julia Kazyk - zastępca Prezydenta miasta Kiszyniowa, pracownicy administracyjni Urzędu miasta Kiszyniowa, dyrektorzy szkół średnich i przedszkoli, nauczyciele akademiccy, studenci kolegium.
Wizyta w naszym mieście stanowiła jeden z elementów kilkudniowej wizyty zorganizowanej przez Uniwersytet Opolski, której celem jest  poszerzenie zakresu współpracy z tą uczelnią (Centrum Partnerstwa Wschodniego Uniwersytetu Opolskiego współpracuje z Głównym Departamentem Szkolnictwa w Kiszyniowie już od pięciu lat) oraz nawiązanie kontaktów ze szkołami naszego regionu.

Gości powitali w ratuszu gospodarze Miasta i Powiatu - Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc i Starosta Powiatu Józef Swaczyna oraz przedstawiciele gminnej i powiatowej oświaty strzeleckiej, którzy przedstawili wybrane zagadnienia związane z edukacją na poziomie przedszkolnym i szkolnym (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne prowadzone przez Gminę Strzelce Opolskie) oraz na poziomie ponadgimnazjalnym (jednostki prowadzone przez Powiat  Strzelecki).
Następnie nastąpiła ciekawa dyskusja, po której Goście obejrzeli Strzelce z ratuszowej wieży, a następnie odwiedzili strzeleckie szkoły i żłobek.
Najpierw zostali przyjęci w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7, a później w Przedszkolu Publicznym nr 9 i Żłobku w Strzelcach Opolskich.
Żegnając się, Goście serdecznie podziękowali za prezentację jednostek oświatowych i za życzliwe przyjęcie.
Wyrazili też nadzieję na kolejne wizyty studyjne, tym razem w Kiszyniowie. Jeszcze raz okazało się, że wymiana doświadczeń, ciekawe dyskusje, wzajemna życzliwość mogą owocować ciekawymi pomysłami do dalszej pracy.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-05-06 11:48:57)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424521