Podróże z pasją

25 kwiecień 2016
W roku szkolny 2015/2016 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Strzelcach Opolskich odbywają się spotkania z ludźmi dla których podróżowanie jest pasją, a dalekie kraje i odmienne kultury nie są obce. 27 stycznia i 15 marca gościliśmy u nas pana Przemysława Supernaka-podróżnika, organizatora wypraw, pasjonata fotografii.
Pierwsza prelekcja  nosiła tytuł „Różnorodności świata” i była swoistego rodzaju wprowadzeniem do multimedialnej podróży po ciekawych zakątkach świata. Przepiękny pokaz fotografii  przeplatany był opowieściami  o zwyczajach, kulturach mieszkańców Indii Chin, Birmy, Tajlandii czy Maroka. Tematem drugiego spotkania  była „Indonezja”. Była to podróż do krainy wciąż dymiących wulkanów, których w Indonezji jest na świece najwięcej. Uczniowie odwiedzili m.in. największą świątynie świata- Borobudur oraz rajską „ Wyspę Tysiąca Świątyń” – Balię
19 kwietnia gościła u nas Grupa Wyprawowa „HORYZONT”  w składzie pan Rafał Sierecki i  pan Adam Fidot. Panowie zabrali dzieci w podroż po „Azji  znanej i nieznanej”, podczas  której uczniowie rozwiązywali ciekawe zagadki. Atrakcją były również egzotyczne,  azjatyckie pamiątki,  które można było dotknąć czy przymierzyć.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-04-25 12:07:31)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2016-04-25 20:03:22)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424752