27 maj 2013
25 maja 2013 r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich odbył I Powiatowy Festiwal Teatrzyków Obcojęzycznych „ Bajkowy Kuferek 2013”, w którym brały udział dziecięce grupy teatralne z powiatu strzeleckiego. Organizatorem festiwalu było Centrum Helen Doron w Strzelcach Opolskich, a patronat nad nim objął Dyrektor Okręgowy Helen Doron Early English Opole.

27 maj 2013
23 maja w Ujeździe odbył się etap rejonowy konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „ Młodzież recytuje poezję”. Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie reprezentowały cztery uczennice: Agnieszka Piontek, Agata Grela, Paulina Piosek oraz Weronika Nocon. Każda z uczestniczek zaprezentowała dwa utwory w języku niemieckim. Największe wrażenie na Jury wywarła recytacja wierszy uczennicy naszego gimnazjum Weroniki Nocon, która zdobyła I miejsce.

27 maj 2013
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich ogłasza nabór uzupełniający do Żłobka dla mieszkanek Gminy Strzelce Opolskie, które pragną podjąć lub kontynuować pracę po urodzeniu dziecka w ramach projektu pn. "Aktywny powrót Mam do pracy" nr POKL.01.05.00-00-00-238/12

22 maj 2013
W ramach programu "Na tropie elektrośmieci" oraz kontynuując działania ekologiczne w Przedszkolu Publicznym w Dziewkowicach oraz w oddziałach zamiejscowych w Błotnicy i Warmątowicach dzieci wraz z nauczycielami przemaszerowali z transparentami zachęcając mieszkańców do segregacji śmieci i ochrony środowiska przed niebezpiecznym odpadami.

20 maj 2013
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie już po raz ósmy było organizatorem Festiwalu. Jego otwarcia dokonali – burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, dyrektor gimnazjum Marek Szproch oraz ksiądz proboszcz Norbert Nocoń. Gwiazdą Festiwalu, która uświetniła występy, był raper z Jeleniej Góry Łukasz Bęś – Bęsiu, który oprócz koncertu opowiedział wszystkim świadectwo swojego nawrócenia, jakiego doznał w czacie pielgrzymki do Medjugories.

20 maj 2013
8 maja uczniowie klasy IVa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z wychowawczynią oraz nauczycielką języka polskiego, Lilianą Steńko wybrali się do Biblioteki Publicznej- Filii nr 1 w Strzelcach Op. na lekcję języka polskiego. Tematem spotkania była BIBLIOTEKA. Pani Renata Pańka zapoznała uczniów z historią powstania swojej placówki, z zasadami zapisu i wypożyczania zbiorów; zwróciła uwagę na konieczność wypełnienia zobowiązań potrzebnych przy zapisie i przestrzegania terminu zwrotu wypożyczonych książek.

17 maj 2013
W kwietniu i na początku maja bieżącego roku, wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziewkowicach z niebywałym zapałem włączyli się w ciekawe akcje ekologiczne. Czas ten upłynął pod hasłem: „Dbam – jestem eko”, zaś podjęte działania były ściśle powiązane z ideą tegorocznej akcji ekologicznej fundacji ARKA.

15 maj 2013
Dnia 4 maja swój dzień obchodzili strażacy, więc wszystkie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kadłubie wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej złożyć życzenia wszystkim strażakom. Przed budynkiem straży czekał na dzieci prezes Jan Ploch, naczelnik Janusz Szłapa oraz członek zarządu i kronikarz straży Katarzyna Ferdynus-Szłapa.

15 maj 2013
W ramach dobrej współpracy instytucji, jakimi jest szkoła i przedszkole, w dniu 30 kwietnia odbyło się spotkanie przedszkolaków z Rozmierzy i Suchej ze społecznością suskiej szkoły. Rolę gospodarza pełniła klasa trzecia. Podczas tegorocznych odwiedzin mali goście uczestniczyli w zabawach i grach przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki, obejrzeli dwa przedstawienia, zwiedzili budynek szkoły i sali gimnastycznej.

14 maj 2013
Dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Op. zostały krajowymi finalistkami ogólnopolskich konkursów polonistycznych. Magda Jendrosek z klasy IVa jest finalistką V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, a Laura Piontek z kl. Vb jest finalistką IX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422145