Dzień Dziecka w psp nr 4 w Strzelcach Opolskich

7 czerwiec 2013
3 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich obchodzony był Dzień Dziecka, który obfitował w wiele atrakcji. Klasy młodsze zorganizowały z tej okazji wystawę hobbystów. Uczniowie przynieśli swoje cenne kolekcje, które gromadzą od kilku lat. Wśród eksponatów można było podziwiać stare monety, albumy ze znaczkami, muszelki, kamyki, a także figurki z porcelany i maskotki.
Z zainteresowaniem wszyscy podziwiali kolekcję samochodów różnych marek, o których z ciekawością opowiadał ich właściciel. Wystawa hobbystów cieszy się wśród uczniów dużą popularnością i co roku zyskuje nowych zwolenników.

W ten dzień  szkoła świętowała również Dzień Patrona Szkoły  – Janusza Korczaka. Z tej okazji odbył się turniej klasowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Drużyny – przedstawiciele poszczególnych klas, rywalizowały w pięciu konkurencjach: uczniowie rysowali portrety swoich nauczycielek, przygotowywali stroje z gazet dla Króla Maciusia I, rozwiązywali krzyżówki dotyczące praw dzieci, przygotowywali zestawy ćwiczeń rehabilitacyjnych dla swoich wychowawców oraz przeprowadzali wywiady z ciekawymi ludźmi. Zwycięstwo przypadło klasie szóstej.

Odbyła się także  IV edycja konkursu „Mam Talent”. W tym roku rywalizacja była bardzo różnorodna. Uczniowie wysłuchali dwóch pięknych występów wokalnych: Michał Błaszkiewicz oraz Sylwia Ornatowska  którzy zaśpiewali swoje  wersje znanych przebojów, obejrzeli  popisy taneczne duetu: Kasi Chrobak i Dagmary Sklorz, podziwiali galerię zdjęć wykonanych przez Dominikę Syposz oraz słuchali  dwóch dziewczyn grających na instrumentach: Emilki Jedlińskiej (skrzypce) i Veroniki Porosiło (gitara i śpiew). Jury miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych obradach wyłoniono  zwycięzców: IV edycję „Mam Talent” wygrali – kategoria śpiew  Sylwia Ornatowska, kategoria uzdolnienia plastyczne Dominika Syposz, kategoria gra na instrumencie muzycznym  Emilka Jedlińska.

W tym dniu nie mogło zabraknąć sportowych atrakcji.  Na strzeleckim basenie zostały przeprowadzone mistrzostwa szkoły w pływaniu. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczyny i chłopców. Dzieci z klas I-III mieli do przepłynięcia jedną długość basenu natomiast uczniowie klas IV, V i IV dwie długości.

Tej zdrowej rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa i gorący doping publiczności a zwycięzcy tych zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-07 07:30:58)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-07 07:31:20)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423059