Daniel Woźnica z PSP w Błotnicy Strzeleckiej w finale ogólnopolskiego konkursu!

7 czerwiec 2013
27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy „List dla Ziemi”, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej „Arka”. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znalazł się również Daniel Woźnica z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej!
 Konkurs na najpiękniejszy list to zwieńczenie akcji, która w całej Polsce trwa już od kilku miesięcy. W kwietniu dzieci w szkołach z ponad 350 gmin pisały „Listy dla Ziemi” na specjalnym ekologicznym papierze. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji. W sumie do bielskiej „Arki” dotarło ok. 3 tysięcy listów. Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, na które będzie można głosować do 16 czerwca.

Co zrobić, by zagłosować?

Wyniki zostaną ogłoszone 20 czerwca. Dziesięć najlepszych listów otrzyma nagrody m.in. tablety i aparaty fotograficzne. Dla pozostałych 90 osób przygotowano upominki: książki, albumy, gadżety. Patronat nad akcją sprawują Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a oficjalnym partnerem są Lasy Państwowe.

Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie www.listydlaziemi.pl

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-07 07:58:50)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423112