Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima w PP5

10 czerwiec 2013
Dzień Matki i Dzień Ojca są jednymi z najpiękniejszych świąt w roku, pełnymi miłych życzeń, wzruszeń, będących wyrazem miłości dla Rodziców. Dnia 06.06.2013r. zaproszono do przedszkola rodziców wychowanków na uroczystość „Święto Rodziny”. W celu uświetnienia obchodów Roku Juliana Tuwima tegoroczne Święto Rodziny zorganizowane było pod hasłem Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima.
Dzieci  miały okazje w tym dniu zamienić się w małych aktorów i wspólnie z mamą , tatą lub rodzeństwem recytować wybrane wiersze tego poety. Na scenie wystąpiło kilkadziesiąt osób przebranych w kolorowe stroje bohaterów wierszy Tuwima.

Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem w powierzone im zadanie aktorskie,  interpretacja słowna i ruchowa utworów w ich wykonaniu wzbudziła ogromny aplauz i wywołała gromkie brawa wśród słuchaczy.

Maluchy i ich bliscy  mieli  okazję przypomnieć sobie najpiękniejszej utwory poety min. „Okulary”, „Rzepka”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Kotek”, „Abecadło”, „O panu Tralalińskim”.
Zachwyt wzbudziły tez prezentacje samych przedszkolaków z poszczególnych grup. Dzieci także miały swoje przysłowiowe „pięć minut” na scenie,  z wielkim zaangażowaniem przedstawiły piosenki i tańce przygotowane na tę uroczystość.

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane wspaniałe upominki.

„Święto Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-10 14:03:42)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422720