"My i nasi reprezentanci - Partnerstwo w każdej sprawie"

17 czerwiec 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie, uczestnicy projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" uczyli się angażowania w sprawy lokalne. Realizując projekt "My i nasi reprezentanci - Partnerstwo w każdej sprawie" rozwijali umiejętność wyrażania własnej opinii na temat problemów mieszkańców Kadłuba i Osieka.
Po długiej i burzliwej dyskusji wybrali sprawę, której załatwieniem są najbardziej zainteresowani. Uznali, że obszarem wymagającym ich interwencji jest stan dróg w ich miejscowościach i wokół nich. Odbyli kilka spotkań i zredagowali petycję do Burmistrza Strzelec Opolskich w tej sprawie. Rozmawiali też z radną reprezentującą Kadłub, panią Gabrielą Puzik, która podpowiedziała, w jaki sposób można przedstawić petycję Panu Burmistrzowi. W dniu 14.06.2013r. reprezentacja zespołu projektowego udała się na spotkanie z Panem Tadeuszem Gocem, który przyjął ich bardzo serdecznie. Delegacja przekazała petycję zredagowaną i podpisaną przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Rozmowa dotycząca problemów dróg i innych pilnych do rozwiązania spraw dotyczących naszych wsi i całej Gminy Strzelce Opolskie przebiegła w miłej atmosferze. W jej rezultacie Pan Burmistrz obiecał zainteresować Pana Starostę koniecznością naprawy dróg powiatowych i przyjrzeć się realizacji remontów dróg gminnych."

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-17 09:50:09)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17422757