„ Z fizyką w przyszłość”

10 czerwiec 2013
W roku szkolnym 2012/2013 Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie kontynuowało współpracę z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. W ramach tej współpracy uczniowie klasy I A (o profilu matematyczno-fizycznym) pięciokrotnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wykładowców uczelni.
Głównym celem współpracy było: zwiększenie zainteresowania uczniów fizyką i zjawiskami fizycznymi, stworzenie możliwości badania zjawisk fizycznych poprzez doświadczenia i eksperymenty oraz uświadomienie uczniom, że znajomość praw fizycznych jest bardzo pożyteczna w codziennym życiu.

Tematyka zajęć na Uniwersytecie Opolskim obejmowała następujące działy fizyki: optyka, prąd elektryczny, elementy hydrostatyki i aerostatyki, właściwości materii i fale elektromagnetyczne.

Udział w zajęciach w Instytucie Fizyki UO cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego nawiązana współpraca będzie kontynuowana w kolejnym roku szkolnym 2013/2014.

Koordynatorami projektu były: pani Iwona Polaczek i pani Anna Januszewska – nauczycielki Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-10 07:23:43)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423118