10 grudzień 2013
Jak co roku 6 grudnia dzieci od rana wyczekiwały na pojawienie się św. Mikołaja na saniach ciągnionych przez renifery. Jakież było zdumienie dzieci i rodziców gdy do przedszkola w Dziewkowicach zamiast oczekiwanego gościa w tradycyjnym stroju pojawili się zmotoryzowani Mikołajowie na błyszczących motorach i obdarowali dzieci prezentami.

9 grudzień 2013
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali 7 grudnia 2013r. tradycyjnie już Mikołajkowy Turniej Koszykówki dla Dziewcząt i Chłopców ze Szkół Podstawowych.

9 grudzień 2013
4 grudnia 2013 r. uczniowie PSP w Dziewkowicach wybrali się na wycieczkę do teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Królowa Śniegu”.

5 grudzień 2013
W dniu 4 grudnia w gościnnej Hali PG nr 2 odbył się IV Sportowy Dzień Przedszkolaka. W imprezie wzięło udział 380 dzieci z przedszkoli naszej gminy. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i zabawę oraz integracja środowiska przedszkolnego

5 grudzień 2013
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach skorzystali z oferty edukacyjnej zaproponowanej przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych dotyczącej odbudowania populacji i ochrony susła moręgowanego w Polsce.

29 listopad 2013
W dniu 27 listopada 2013 roku uczniowie klas III i IV Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie wzięli udział w lekcji muzealnej, która zorganizowana została przez Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

28 listopad 2013
W dniach od 12 listopada do 25 listopada 2013 w PSP w Błotnicy Strzeleckiej realizowane były zadania programu edukacyjnego ,,Tydzień Tolerancji i Życzliwości”. Każdego dnia były realizowane działania profilaktyczne mające na celu poprawę relacji i zachowań uczniów naszej szkoły.

28 listopad 2013
Już po raz kolejny uczniowie z PSP w Błotnicy Strzeleckiej przyłączyli się do akcji pt.: ,,Miesiąc październik miesiącem dobroci dla zwierząt”, zebrane dary przekazane zostały do PG1 w Strzelcach Opolskich, które koordynowało projekt zbiórki darów na bezdomne zwierzęta.

27 listopad 2013
W Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbyło się spotkanie rodziców z pedagogiem i psychologiem Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich. Rodzice uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat ,, Jak uczyć dziecko samodzielności” .

25 listopad 2013
22. listopada w hali sportowej przy PG nr 2 w Strzelcach Opolskich odbył się Finał Powiatowy Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn reprezentujących poszczególne gminy. Gminę Strzelce Opolskie reprezentowała drużyna PG Szymiszów. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, grając „każdy z każdym”, a dwie najlepsze z każdej grupy zagrały o prawo do gry w finale.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423026