XIII Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod Patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej

17 luty 2014
Już po raz trzynasty w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyły się rozgrywki koszykarskie dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział uczennice z Kotulina, Krasiejowa, Kadłuba i Suchej. Tradycyjnie koszykarki walczyły o puchar ufundowany przez absolwentkę szkoły w Suchej – Gabrielę Mrohs-Czarkawską – reprezentantkę Polski i medalistkę mistrzostw Niemiec.

Niespodzianką dla uczestników zawodów była obecność Barbary Skowronek, która również była uczennicą suskiej szkoły, a obecnie jest zawodniczką Inei AZS Poznań. Młode koszykarki mogły się przekonać, że kariera sportowa jest w zasięgu ręki, trzeba tylko zdecydowanie dążyć do celu.

Jak co roku imprezę udało się zorganizować dzięki wsparciu hojnych sponsorów. Turniej współfinansowany był ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelcach Opolskich, Miejskiego Ośrodka Sportu w Strzelcach Opolskich oraz Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich. O słodki poczęstunek dla zawodniczek zadbała Rada Rodziców, a medale ufundowali Państwo Irena i Roman Kapicowie. Dzięki ofiarności darczyńców wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami:

• I miejsce – PSP Sucha – Puchar ufundowany przez Gabrielę Mrohs-Czerkawską – wręczyli Alfred Mrohs i Jan Zubek.
  • II miejsce – ZPO Kadłub – Puchar ufundowany przez Burmistrza Strzelec Opolskich – wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Farion,
  • III miejsce – PSP Krasiejów – Puchar ufundowany przez Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich – wręczyła Lilianna Smaga,
  • IV miejsce – PSP Kotulin – Puchar ufundowany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Strzelcach Opolskich – wręczył Wiktor Damaszek i Walenty Kupka,
  • Tytuł Drużyny Fair Play otrzymał zespół z Kotulina – puchar wręczył Waldemar Gaida,
  • Tytuł Najlepszej Zawodniczki otrzymała Natalia Niepala (PSP Sucha) – Puchar ufundowany przez Jana Zubka wręczał Fundator,
  • Miano Króla Strzelców przyznano Julii Sowie (ZPO Kadłub) – Puchar ufundowany przez Reginę i Grzegorza Skowronków wręczyła Basia Skowronek.
            Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc wszystkim darczyńcom i osobom

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-02-17 07:38:06)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-02-17 07:38:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423923