Dzień Kultury Latynoamerykańskiej

19 luty 2014
Dzień 12 lutego 2014 r. w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Strzelcach Opolskich był „Dniem Kultury Latynoamerykańskiej”. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w pięknych przebraniach w stylu meksykańskim i brazylijskim. Były ogromne sombrera, kolorowe poncza, błyszczące spódnice.
Przedszkolaki poznały historię, symbole, kulturę i zwyczaje Meksyku i Brazylii. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają flagi tych państw oraz jak nazywają się stolice . Wspólnie bawiły się przy muzyce latynoamerykańskiej w gorących rytmach samby oraz śpiewały meksykański przebój „ La kukaracza”. W tym dniu w jadłospisie były same pyszne dania – tortilla, czekoladowy tort. Największą atrakcją było rozbijanie piniaty. Był to niezwykły i ciekawy dzień.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-02-19 08:46:19)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424359