Ciekawostka przyrodnicza w sąsiedztwie

17 luty 2014
W środę 12 lutego 2014r. PG w Szymiszowie gościło p. Elżbietę Ozimowską, specjalistę d.s. edukacji w Parku Krajobrazowym „Góra Św.Anny”. Uczniowie klasy IIA i IIC uczestniczyli w prelekcji dotyczącej reintrodukcji i ochrony susła moręgowanego w Polsce.

Celem zajęć było przybliżenie młodzieży definicji reintrodukcji oraz problemów związanych z tym przedsięwzięciem, na przykładzie susła moręgowanego - gatunku, który po raz ostatni obserwowano w Polsce na stanowisku w Kamieniu Śląskim w latach 70-tych XX wieku. Od 2005 roku prowadzony jest program jego przywracania do środowiska właśnie w Kamieniu Śląskim, w sąsiedztwie naszego gimnazjum. Podsumowaniem prelekcji był krótki konkurs z pytaniami, który sprawdzał zapamiętane przez gimnazjalistów wiadomości. Uczniowie, którzy najbardziej wyróżnili się odpowiedziami otrzymali upominki z wizerunkiem bohatera lekcji-susła. P.Elżbieta Ozimowska przyjechała na zaproszenie Małgorzaty Szlagi a jej prelekcja związana była z realizacją autorskiego projektu „Na ekologicznych ścieżkach Opolszczyzny”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-02-17 07:45:06)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2014-02-17 07:57:27)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424288