Zimowy Rajd Pieszych

21 luty 2014
W ramach ferii zimowych 18 lutego 2014 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się po raz osiemnasty Zimowy Rajd Pieszy. W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje sześciu szkół: PSP z Szymiszowa, drużyny z PG nr 1 i nr 2 w Strzelcach Opolskich, drużyna z PG w Szymiszowie oraz przedstawiciele Zespołu Placówek Oświatowych z Kadłuba i Kalinowic.
Po przejściu dowolnej trasy i zameldowaniu się na mecie w Kalinowicach, grupy rajdowe rozpoczęły między sobą rywalizację w różnych konkurencjach. Podczas konkurencji rajdowych trzeba było wykazać się: wiedzą o regionie strzeleckim, celnością podczas strzelania z pistoletu, wiadomościami teoretycznymi oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Grupy rywalizowały w konkursie piosenki turystycznej i konkursie sprawnościowym. Podczas tegorocznego rajdu zabrakło tylko śniegu do przeprowadzenia konkursu lepienia bałwana. Osobne konkurencje rajdowe przeprowadziły panie: Beata Wielgosik i Elżbieta Ozimowska z Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, strażacy z OSP w Kalinowicach oraz przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Strażacy z KP PSP w Strzelcach Opolskich przeprowadzili dla wszystkich uczestników pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy.

I miejsce w tegorocznym rajdzie wywalczyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie, II miejsce zajęli przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, a III uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich.

W indywidualnym konkursie strzelania z broni pneumatycznej przeprowadzonym przez p. Jana Bogusza kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich w kategorii chłopców zwyciężył Dariusz Janocha, a w kategorii dziewcząt Magdalena Szufla. Wśród opiekunów najcelniej strzelał p. Jerzy Bienias z Szymiszowa. Nagrody dla najlepszych strzelców ufundował Burmistrz Strzelec Opolskich.

Na zakończenie rajdu dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach p. Andrzej Marchewka podsumował zmagania, wręczył nagrody najlepszym uczestnikom oraz zaprosił wszystkich na następny rajd, który odbędzie się podczas przyszłorocznych ferii zimowych.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-02-21 13:16:21)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424325