3 czerwiec 2014
2 czerwca 2014 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Strzelcach Opolskich obchodzone było święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Aby sprawić najmłodszym niespodziankę pracownicy przedszkola przedstawili dzieciom teatrzyk, na podstawie baśni J. Porazińskiej pt ,,Dwie Dorotki”.

3 czerwiec 2014
Blisko 350 000 szóstoklasistów z całej Polski przystąpiło 1 kwietnia do sprawdzianu klas szóstych. Sprawdzian miał na celu ocenę poziomu rozumienia tekstu, czytania, pisania oraz umiejętności logicznego myślenia uczniów. Sprawdzian szóstoklasisty to również jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

2 czerwiec 2014
26 maja odbył się XX Międzygminny Konkurs Ortograficzny o Puchar Przechodni Burmistrza Strzelec Opolskich. Do zmagań z trudną polską ortografią stanęło 18 uczniów, po 3 najlepszych z 6 gmin. Uczestników i ich opiekunów gościnnie przyjęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 – zdobywca pucharu w roku poprzednim.

2 czerwiec 2014
19 maja odbył się finał XIV KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII dla gimnazjalistów. Gospodarzem konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich.

30 maj 2014
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu serdecznie zaprasza do honorowego oddawania krwi w okresie wakacyjnym. Okres letni to czas, w którym notuje się spadek oddawania krwi ze względu na wyjazdy wakacyjne.

29 maj 2014
W okresie wakacyjnym nie można się nudzić. Ciekawą propozycję dla uczniów przedstawiają Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Strzeleckiego Ośrodka Kultury oraz Wioletta Rużyło–Gajda nauczycielka PSP nr 7. Szczegóły propozycji przedstawia regulamin konkursu.

26 maj 2014
W piątek 23.05.2014r. klasy IIa i IIc z PG w Szymiszowie wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie przyjechali do siedziby parku w Ładzy, gdzie najpierw wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej walorów przyrodniczo-krajobrazowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego prowadzonej przez pracownika parku p. Michała Stelmaszyka specjalisty do spraw edukacji.

23 maj 2014
W dniu 22 maja 2014r. na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. W zawodach udział wzięły 142 osoby, które startowały na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Wspólne bieganie rozpoczęło się od biegu nauczycieli i zaproszonych gości na dystansie 250m.

20 maj 2014
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali w dniach 16-18 maja 2014r. XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców „Wspólna Europa”. W turnieju udział wzięli chłopcy z rocznika 2001 i młodsi z klubów: Górnik Trans Wałbrzych, MOSM Bytom, KS Pogoń Ruda Śląska, SKS Start Łódź, MKS MOS Strzelce Opolskie oraz drużyna z naszego partnerskiego miasta z Czech BVK Holice.

19 maj 2014
Ruszyła czwarta edycja turnieju „Orlik Basketomania”. W 16 województwach, na obiektach wybudowanych w ramach programu „ Moje boisko – Orlik 2012”, w czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców (szkoły podstawowe: kl.5-6 i gimnazjum: kl. 1-2) odbędzie się rywalizacja sportowa o prawo gry w wielkim finale w Łodzi.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423921