TRENING Z MARCINEM GORTATEM

2 lipiec 2014
Początek wakacji rozpoczął się bardzo obiecująco dla dziewczynek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich - koszykarek z sekcji MOS Strzelce Opolskie, które w sobotę (27.06.2014 r.) po zakończeniu roku szkolnego, pojechały do krakowskiej Areny potrenować z Marcinem Gortatem!
Zajęcia, oprócz samego Mistrza, prowadzili selekcjoner reprezentacji Polski Mike’a Taylor, Andrzej Pluta i Chris Singleton  (kolega Gortata z drużyny Washington Wizards). Wśród 120 uczestników w niezwykłym treningu były także nasze koszykarki: Wiktoria i Julia Radzkie, Magdalena Licznar, Marta Matusiak, Daria Kryś i Natalia Jelito.

Uczestnicy Campu zostali podzieleni na cztery grupy, w których ćwiczyli kozłowanie, podania, rzuty do kosza i zwody. Potem rozegrali pomiędzy sobą mecze (jednej stronie dowodził Marcin a po drugiej Chris).

Po zakończonych meczach nie zabrakło pytań do Gortata oraz zaproszonych przez niego gości. Były konkursy z nagrodami, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i piłkę
z autografem oraz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z koszykarzem z NBA. Reszta drużyny, która nie dostała się na trening: Anna Kopaczewska, Karolina Wieczonkowska,Zuzanna Fijałkowska, Patrycja Sobawa i Patryk Józak - kibicowała koleżankom z trybun.

Marcin Gortat Camp to cykl spotkań i treningów z dziećmi i młodzieżą organizowanych przez Fundację MG13. Pierwszy odbył się w 2008 roku w Łodzi. Ich pomysłodawcą jest sam Gortat - ten światowej klasy zawodnik, który traktuje imprezę jako swoistą formę podziękowania i spłaty długu za wsparcie, jakie otrzymał w młodości. Chce adeptom koszykówki pomóc i wskazać właściwy kierunek rozwoju.Camp w Krakowie był ostatnim treningiem w tegorocznej edycji.

Uczestnictwo w Campie było dla jego uczestników niezapomnianym przeżyciem.

Opiekunowie – Grzegorz  i Stella Sierka.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-07-02 08:31:15)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424968