„Zatrzymać globalne ocieplenie”

26 czerwiec 2014
W Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach od maja do czerwca realizowany był projekt ekologiczny „Zatrzymać globalne ocieplenie”. Celem projektu było uwrażliwienie uczniów na wpływ zmian klimatycznych na unikatowe środowisko i niezwykłą przyrodę wielu miejsc na Ziemi.
W ramach projektu odbyły się zajęcia edukacyjne na temat zmian klimatycznych na świecie, konkurs wiedzy o tematyce ekologicznej, piesza wycieczka do Rezerwatu Przyrody „Tęczynów”. Uczniowie wyjechali do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, gdzie w stacji klimatologicznej odbyły się zajęcia dydaktyczne z zakresu meteorologii i klimatologii. W ogródku meteorologicznym uczniowie dokonywali pomiarów i obserwacji meteorologicznych. W konkursie wiedzy o tematyce ekologicznej zwyciężyli: Thomas Pszowski i Aleksandra Nieszwiec. Projekt w całości sfinansowany został przez Gminę Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2014-06-26 14:18:40)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17425110