23 listopad 2011
„Gdzie praca, pilność na straży, tam się bieda wejść nie waży. Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca”. Te słowa Franciszka Karpińskiego odzwierciedlają działania, które podejmowane są w sołectwie Sucha. Już od kilku lat współpracuje ono z Zakładem Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich. W ostatnim czasie ta współpraca została rozszerzona na placówkę oświatową, jaką jest szkoła podstawowa w Suchej. Dobre współdziałanie z sołectwem przyczyniło się do stworzenia odpowiednich warunków do podjęcia prac remontowych na terenie szkoły

23 listopad 2011
Towarzystwo Przyjaciół Sławęcić w ramach cyklu "SPOTKAŃ W KRĘGU" zaprasza w dniu 28 listopada 2011 r. na wieczór z Ks. dr Franciszkiem Kurzajem oraz grupą Teksańczyków, potomków emigrantów ze Śląska do Ameryki w XIX wieku.

22 listopad 2011
Chór Publicznego Gimnazjum nr 2, pod opieką p. Jadwigi Lizon, w dniu 17 listopada 2011 r. wziął udział w przepięknym koncercie pieśni patriotycznych, zorganizowanym przez Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Opolu.

21 listopad 2011
15 listopada 2011 roku nasza szkoła miała okazję zaprezentować się podczas wojewódzkiej konferencji programów europejskich. Zostaliśmy zaproszeni przez Opolską Paniom Kurator do zaprezentowania naszych działań w realizowanym w szkole projekcie „Break the Walls via Dance and Folk Music”, na który pozyskaliśmy 20 000 tys. euro w ramach programu Comenius.

21 listopad 2011
10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Na sali, oprócz rodziców, dziadków, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej, pojawiły się duszki, które nie chciały, aby dzieci tak łatwo przekroczyły szkolne progi i stały się prawdziwymi uczniami...

19 listopad 2011
24 października w PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich odbyło się spotkanie z pisarką Barbarą Gawryluk. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Autorka opowiadała o twórczości, o swoich bohaterach, odpowiadała na pytania, jak również czytała wybrane fragmenty książek. Spotkanie połączone było ze sprzedażą książek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, ze względu na możliwość otrzymania autografu. Po więcej informacji (wywiad z pisarką) odsyłamy do szkolnego pisemka „Siódemeczka”.

18 listopad 2011
10 listopada w PG Szymiszów odbył się uroczysty apel z okazji 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez klasę IIa pod opieką Pani Anny Januszewskiej oraz Pani Anny Szuszkiewicz. Hasłem tegorocznej uroczystości była myśl Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” , w czasie której uczniowie mogli wysłuchać przepięknych recytacji , pieśni patriotycznych oraz solowego występu gry na trąbce jednego z uczniów Łukasza Zimona.

18 listopad 2011
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziewkowicach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Patronat nad akcją w naszej gminie objął Burmistrz Strzelec Opolskich oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ogólnopolska kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest realizowana od 2002 r. - podejmuje problem profilaktyki uzależnień.

16 listopad 2011
W dniu 14 listopada 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy pani dyrektor Joanna Gawlik, wręczyła dyplomy i nagrody w szkolnych konkursach na projekty uczniowskie: „Drzewa naszych lasów” i „ Ja i ty” zorganizowanych w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „Razem chronimy Ziemię”, finansowanego z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.

16 listopad 2011
Dnia 3 listopada 2011r. w Przedszkolu Publicznym w Kadłubie odbyła się uroczystość „Pasowania na starszaka”, w którym udział wzięły 5 i 6 latki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście czyli rodzice dzieci z grupy „Słoneczka”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17417380