"Zimowi zdobywcy gór"

9 styczeń 2012
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Czesława Niemena w Strzelcach Opolskich, jako jedyna szkoła w gminie, realizuje projekt edukacyjny "Zimowi zdobywcy gór", mający na celu naukę i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach oraz nabycie wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich. W dniach 5-7 stycznia 2012 r., już po raz 4 z rzędu, 27-osobowa grupa naszych uczniów szusowała po tatrzańskich stokach w miejscowości Murzasichle.
W dniu wyjazdu w Strzelcach Opolskich panowała jesienna aura, lecz wbrew naszym obawom, Tatry przywitały nas obfitym śniegiem. Pod okiem instruktorów narciarstwa każdy uczestnik mógł się uczyć jazdy na nartach bądź doskonalić swoje umiejętności. Aby optymalnie wykorzystać czas spędzony na stoku, uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy - początkujących, średnio zaawansowanych i umiejących już dobrze jeździć. Wszyscy uczniowie zostali "zarażeni" bakcylem białego szaleństwa i wrócili bardzo zadowoleni. Zadeklarowali również swój udział w kolejnych wyjazdach narciarskich. Cieszymy się, że dzięki działaniom szkoły zwiększa się liczba uczniów mogących bezpiecznie, przyjemnie i zdrowo spędzać czas w górach.

Oprac. PG2

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-01-09 12:37:58)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2012-01-09 19:56:50)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419779