Chór PG 2 na koncercie kolęd w Opolu

9 styczeń 2012
W dniu 4 stycznia 2012 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu odbył się koncert kolęd, pod hasłem „W kole kolędujemy”, chórów należących do programu Śpiewająca Polska z regionu opolskiego. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów szkolnego chóru PG 2.
Cały koncert, trwający 2,5 godz., składał się z dwóch części. Pierwsza, to indywidualne występy 13 chórów, które popisywały się przeróżnymi wykonaniami kolęd i pastorałek. Chór gimnazjum nr 2, pod opieką p. Jadwigi Lizon, przygotował tradycyjną kolędę „Przybieżeli do Betlejem” w nietypowym opracowaniu, co spodobało się słuchającym, czego dowodem były pozytywne opinie i duże brawa. Pod koniec części pierwszej, trzy chóry, w tym strzelecki, wykonały „Suitę insurge”, składającą się z 6 piosenek.
 W drugiej części koncertu wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie z orkiestrą symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola „Suitę kolędową” (8 kolęd) w opracowaniu Rafała Rozmusa. Całością dyrygował pan Hubert Prochota. Jednak przebojem koncertu stał się utwór wykonywany na zakończenie, a mianowicie fragment melodii z filmu „Władcy pierścieni”.
Było przepięknie, o czym mogą świadczyć tłumy ludzi słuchających koncertu i zachwycających się nim jeszcze długo po opuszczeniu sali. Dźwięki instrumentów orkiestry, jak mówią uczniowie, jeszcze po powrocie do domu brzmiały im w uszach…

Oprac. PG2

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-01-09 12:35:02)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420240