7 czerwiec 2013
27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy „List dla Ziemi”, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej „Arka”. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znalazł się również Daniel Woźnica z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej!

7 czerwiec 2013
3 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich obchodzony był Dzień Dziecka, który obfitował w wiele atrakcji. Klasy młodsze zorganizowały z tej okazji wystawę hobbystów. Uczniowie przynieśli swoje cenne kolekcje, które gromadzą od kilku lat. Wśród eksponatów można było podziwiać stare monety, albumy ze znaczkami, muszelki, kamyki, a także figurki z porcelany i maskotki.

7 czerwiec 2013
W ramach obchodów Dni Ziemi Strzeleckiej został ogłoszony gminny konkurs plastyczny „KREDKA KREDCE POWIEDZIAŁA JAK STRZELCE OPOLSKIE RYSOWAŁA” pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu.

6 czerwiec 2013
5 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich szóstoklasiści PSP nr 1 i PSP nr 4 mieli okazję obejrzeć młodych aktorów z grupy teatralnej „Po Drugiej Stronie” w przedstawienie pt.: „ Moje Życie -Mój Wybór”.

6 czerwiec 2013
Konkurs plastyczny „Eko kwiatek” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach wraz z oddziałem zamiejscowym w Błotnicy spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli gminy Strzelce Opolskie. Łącznie w konkursie wzięło w nim udział 14 przedszkoli.

6 czerwiec 2013
Zakończyły się zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjów o tytuł Mistrza Ortografii. 20 maja w Ujeździe o tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu. Uczeń z PSP 7 w Strzelcach Op. - Dominik Czerniec - został zwycięzcą konkursu i tym sposobem Puchar Przechodni Burmistrza Strzelec Opolskich przez rok stać będzie w „Siódemce”.

5 czerwiec 2013
W dniu 18 maja 2013r. na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie odbyła się Kadłubska Majówka. Główną atrakcją był bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. W zawodach udział wzięło 207 osób, które startowały na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Wspólne bieganie rozpoczęło się od biegu nauczycieli i zaproszonych gości na dystansie 250m.

4 czerwiec 2013
W ramach projektu profilaktyczno edukacyjnego pt: "Żyj zdrowo z pasją i nas sportowo" z 31 maja na 1 czerwca szóstoklasiści spędzili wyjątkową noc w murach Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. Impreza rozpoczęła się od sportowych zabaw na basenie...

3 czerwiec 2013
24 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej doskonale bawili się z okazji Dnia Patrona Szkoły. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na placu szkolnym. Potem odbył się ogólnoszkolny konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku.

28 maj 2013
21 maja odbył się Turniej Sportowy zorganizowany w ramach projektu profilaktyczno edukacyjnego pt.: "Żyj z pasją, zdrowo i na sportowo realizowanego" przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 i Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Strzelcach Opolskich. Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie podczas której na wesoło rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych drużyny z klas IV, V i VI z w/w szkół.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421692