„Mały turysta – przyjacielem przyrody”

27 czerwiec 2013
W ramach działań proekologicznych grupa starszaków z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Strzelcach Opolskich realizowała projekt: „Mały turysta – przyjacielem przyrody”. Przy współpracy Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy Parku Krajobrazowym Góra Św. Anny dzieci uczestniczyły w Rajdzie pieszym na Górę Św. Anny.

Swoją wędrówkę mali turyści rozpoczęli w Porębie, skąd czerwonym szlakiem turystycznym

dotarli na szczyt góry. Po drodze zwracali szczególną uwagę na otaczający ich drzewostan i roślinność Parku Krajobrazowego. Oglądali przydrożne kapliczki, Ołtarz Papieski na górze zwiedzili Grotę Lurdzką, Bazylikę Św. Anny i Pomnik Jana Pawła II. W siedzibie Parku Krajobrazowego powitała ich pani Elżbieta Ozimowska, która opowiedziała ciekawą legendę na temat Góry Chełmskiej i pasowała na prawdziwych turystów. Dalsza wędrówka zaprowadziła ich do Muzeum Czynu Powstańczego, gdzie zwiedziły wystawę "Fauna i Flora Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny". Tam odbyło się uroczyste zakończenie rajdu, wręczenie dyplomów i upominków.

Na podsumowanie rajdu, dzieci wykonały prace plastyczne, i posadziły w ogrodzie przedszkolnym dąb – symbol siły, trwania i pamięci oraz krzewy i iglaki wokół budynku przedszkola.

Projekt w całości finansowany był ze środków z Gminnego Funduszu Ochrony Środowisk i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-27 13:34:14)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423013