Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

17 czerwiec 2013
14 czerwca odbył się ostatni z dziewięciu seansów filmowych realizowany w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w którym uczestniczyły dwie strzeleckie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Projekt ten ma wieloletnią tradycję i powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów.
Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty profilaktyczne , interdyscyplinarne materiały dydaktyczne pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej - to wszystko odbyło się w cyklu pt: ?Młodzi w obiektywie? przeznaczonym dla klasa IV-VI. Przedsięwzięcie cieszy się patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendacjami kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr Projekt łączył w sobie atrakcyjną i interesującą dla młodych ludzi formę z niebanalną i wartościową pod względem profilaktycznym i edukacyjnym treścią. Film w tym przypadku stał się świetnym narzędziem służącym do uwrażliwiania i zwrócenie uwagi młodych ludzi na takie wartości jak, przyjaźń, lojalność, ale także poruszenie problemów radzenia sobie z emocjami, rozwiązywanie konfliktów, umiejętności budowania więzi, czy uzależnienia młodych ludzi od zdobyczy techniki. Warto dodać, że filmowe bohaterowie byli rówieśnikami widzów dzięki temu zagadnienia omawiane przy okazji każdego spotkania stały się dla uczniów o wiele bardziej zrozumiale .

Przedsięwzięcie to uzyskało pozytywną akceptację Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zostało w połowie sfinansowane z budżetu gminy Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2013-06-17 09:53:11)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423042