25 maj 2016
Miło nam poinformować, iż w dniu 20 maja b.r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mały przyjaciel lasu zna leśne zwierzęta”. Zorganizowany on został przez Przedszkole Publiczne w Rozmierce. Na konkurs wpłynęło 37 wspaniałych prac przedstawiających leśne zwierzęta.

24 maj 2016
W dniu 22 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbywał się XI Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was” pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich i Biskupa Opolskiego.

18 maj 2016
12 maja uczniowie klas I-III PSP w Rozmierce wzięli udział w spotkaniu z panią Ewą Chotomską - aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką zorganizowanym w SOK w Strzelcach Op.

17 maj 2016
Uczniowie klas starszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej, niezrażeni niezbyt przychylną aurą, wybrali się w daleką podróż. Jej celem była Kotlina Kłodzka.

13 maj 2016
Szeroko pojęta edukacja przyrodnicza jest nieodzownym elementem działalności Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Wyjątkowym pomysłem na realizowanie tej tematyki jest współpraca pomiędzy nauczycielami i myśliwymi.

10 maj 2016
W sobotę 30 kwietnia 2016 r. uczniowie PSP w Rozmierce licznie włączyli się w obchody święta Drzewko Majowe. Impreza rozpoczęła się przemarszem orszaku spod Koziego Rynku przez wieś aż na boisko.

10 maj 2016
Od wielu lat dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej biorą aktywny udział w konkursach, rajdach i olimpiadach organizowanych przez Zarząd Opolskich Parków Krajobrazowych.

9 maj 2016
W Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej uczniowie spotkali się ze znanym podróżnikiem: zdobywcą największych szczytów, jak również głębin jaskiniowych- Panem Grzegorzem Podsiadło

6 maj 2016
5 maja w Strzelcach Opolskich gościła delegacja z Mołdawii. Byli wśród nich reprezentanci różnych instytucji: Natalia Strażesko - Dyrektor stosunków międzynarodowych Głównego Departamentu Szkolnictwa w Kiszyniowie oraz przedstawiciele tego Departamentu, Julia Kazyk - zastępca Prezydenta miasta Kiszyniowa, pracownicy administracyjni Urzędu miasta Kiszyniowa, dyrektorzy szkół średnich i przedszkoli, nauczyciele akademiccy, studenci kolegium.

28 kwiecień 2016
26 kwietnia 2016 r. uczniowie PSP w Dziewkowicach mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii na zamku w Mosznej, udział w wycieczce był nagrodą za zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie pt. „Moja Wymarzona Zielona Szkoła na Zamku w Mosznej” (wcześniej dzieci pod opieką nauczycielki Sabiny Trzeciak przygotowały pracę konkursową – pomysł na trzydniowy program zielonej szkoły w pałacu).

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423853