„ Mały Kibic”

8 czerwiec 2016
W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2016 we Francji i Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro - Przedszkole Publiczne Nr 5 w Strzelcach Opolskich wraz z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Strzelcach Opolskich w miesiącu maju 2016r. zorganizowało konkurs plastyczny pod nazwą „Mały Kibic”.
Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci z przedszkoli z terenu gminy Strzelce Opolskie.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, rodziców i odbiorców zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej oraz Igrzyskami Olimpijskimi. Dzieci w pracach plastycznych mogły wyrazić swoją wiedzę na tematy związane z rozpowszechnianiem  idei sportu,   integracje narodów świata, propagowaniem czynnego uprawniania sportu i rekreacji wśród rówieśników  i dorosłych.
Na konkurs wpłynęło 27 prac plastycznych wykonanych według inwencji i wyobraźni najmłodszych Prace plastyczne były bardzo pomysłowe , twórcze, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi.

Dnia 25 maja 2016 r. jury konkursu w składzie – przedstawiciel Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich , nauczyciel plastyki z PSP Nr 4 w Strzelcach Opolskich oraz dyrektor MOS w Strzelcach Op. po bardzo burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców konkursu:

• I miejsce praca „Kibicujemy naszym piłkarzom” - Basia S. Przedszkole Publiczne  nr 5 w Strzelcach
   Opolskich
• II miejsce praca „Jestem kibicem Polski” - Krystian B. . Przedszkole Publiczne nr 8 – oddział
   zamiejscowy w Szymiszowie.
• III miejsce praca „Mecz w finale Polska – Niemcy” Marcin M. -  . Przedszkole Publiczne nr 9 w
   Strzelcach Opolskich.

Wyróżnienia :
• Praca „Olimpiada w Rio” Dominika G. –. Przedszkole Publiczne  w Dziewkowicach – oddział
   zamiejscowy w Błotnicy Strzeleckiej.
• Praca „Zosia kibicem Polski”- Zosia B. -  Przedszkole Publiczne nr 8 – oddział zamiejscowy w
   Szymiszowie.
• Praca „Skok na medal” Dalia M. - Przedszkole Publiczne nr 5 w Strzelcach Opolskich.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.

Jednocześnie informujemy i zapraszamy na wystawę prac plastycznych „ Mały Kibic”, która odbędzie się 14 czerwca 2016r. na boisku Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Opolskich w godzinach od 930 – do 1200.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-06-08 09:26:04)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424512