Wakacyjne przygody dzieci z gminy Strzelce Opolskie

26 sierpień 2016
Od 1 do 12 sierpnia czterdzieścioro pięcioro dzieci z gminnych szkół podstawowych uczestniczyło w zorganizowanych przez Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich, we współpracy ze Strzeleckim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej, półkolonii.
Bazą wypadową” była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Strzelcach Opolskich,
ale zajęcia odbywały się w różnych miejscach.
Organizatorzy zadbali, aby program był atrakcyjny i przygotowany tak, żeby każde dziecko,  pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, mogło w nim znaleźć coś dla siebie.
Podczas trwania półkolonii odbyło się mnóstwo różnych zajęć i wycieczek. By ułatwić dzieciom wzajemne poznanie się, zajęcia rozpoczęto zabawami stacjonarnymi (quizy, zabawy, gry). Następnie dzieci odwiedziły Opolski Ogród Zoologiczny, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądały przeróżne zwierzęta, słuchały przewodnika i zadawały pytania,
na które pracownicy ZOO bardzo chętnie odpowiadali. Nie lada atrakcją okazał się wyjazd do kina „Helios” na film „Epoka lodowcowa 4”. Dzieci spotkały się również z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego, gdzie zostały im przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Został też zorganizowany wyjazd do niezwykłego Parku Miniatur w Olszowie oraz do Gospodarstwa Agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych.
Nie zabrakło też zajęć sportowych, rekreacyjnych, animacyjnych oraz quizów i zabaw.
Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.
O tym, jak bardzo podobał się tak zorganizowany czas letniego wypoczynku, świadczyły podziękowania i oklaski, jakimi dzieci nagrodziły swoich kolonijnych opiekunów, ale i smutek, że następnego dnia nie spotkają się  z nowymi przyjaciółmi.
Półkolonie okazały się atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu. Różnorodny i bogaty program nie tylko nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-08-26 07:34:47)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424545