9 grudzień 2016
Już po raz trzeci Przedszkole Publiczne w Kadłubie zorganizowało konkurs na najpiękniejsza kartkę świąteczna dla dzieci z gminnych przedszkoli. Nadesłano 42 przepiękne kartki.

8 grudzień 2016
Rafał Nocoń - uczeń klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej, zajął I miejsce w XXIII Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty” w kategorii klas V-VI.

21 listopad 2016
Mnóstwo mocy zgromadziło się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w programie "Śniadanie daje moc" i przekonali się, że w warzywach i owocach tkwi wielka siła, która może być paliwem na cały dzień pracy w szkole. Komponowanie kanapek i sałatek okazało się przyjemnością dla wielu oczu i podniebień. Nie wiadomo co było przyjemniejsze: komponowanie czy konsumowanie?

21 listopad 2016
12 listopada 2016 roku w Kościele Parafialnym pod wezwaniem „Najświętszego Serca Pana Jezusa” w Pogorzeli odbył się Koncert Laureatów XXI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”.

7 listopad 2016
W ramach ogólnopolskiego programu „Ożywić pola” oraz współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej z Kołem Łowieckim nr 1 „Jeleń" w Strzelcach Opolskich zorganizowano podchody edukacyjno-myśliwskie. Ich pomysłodawcą i koordynatorem był Jan Zubek - myśliwy i Teresa Furman - dyrektor szkoły. Dużą pomocą wykazała się nauczycielka Klaudia Nocoń, która przygotowała zadania do rozwiązywania.

2 listopad 2016
    Nadchodzą jesienne chłody. Widok z okna zaczyna przesłaniać dym wydobywający się z kominów. Niestety, dla najmłodszych to początek cyklu spotkań z inhalatorem, termometrem i poradnią pulmonologiczną. Dla starszych mieszkańców – okres nadmiernego zmęczenia, duszności oraz zwiększonego ryzyka wystąpienia zawału serca, a nawet zapoczątkowania procesu nowotworowego. Często przyczyną tej sytuacji jest zjawisko tzw. „niskiej emisji”, które bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. To dlatego tak ważne jest, abyśmy wiedzieli, co możemy zrobić, aby zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy.

W związku z tym, Urząd Miasta Strzelce Opolskie rozpoczyna kampanię edukacyjną skierowaną do mieszkańców. Oprócz ulotek i plakatów odbędą się spotkania edukacyjne, konkurs dla uczniów szkół podstawowych na najciekawszą pracę plastyczną związaną z ograniczeniem niskiej emisji (regulamin dostępny już wkrótce na miejskiej stronie internetowej), a także specjalne szkolenie dla nauczycieli strzeleckich szkół. Wszystko po to, by jak największa grupa mieszkańców nie tylko była świadoma istniejącego zagrożenia, ale także poznała sposoby „walki” z tym negatywnym zjawiskiem.

26 październik 2016
Drużyna czwartoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej, w składzie Viktoria Mendla, Hanna Proksa, Mateusz Kała zajęła II miejsce w Terenowym Konkursie Ekologicznym Annogórski Ekolog 2016.

26 październik 2016
Niedzielne przedpołudnie ze śpiewem to świetny pomysł na spędzenie czasu dla Suskich Skowroneczków. Wzięły one udział w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej TOBIE POLSKO w Olszance.

20 październik 2016
Vanessa Szyszka, uczennica II klasy PSP w Dziewkowicach, znalazła się w gronie 10 laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego.

17 październik 2016
14 października 2016 roku w Strzeleckim Ośrodku Kultury uroczyście podsumowano miniony rok szkolny i wręczono nagrody uczniom i nauczycielom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Gminne obchodn Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbywały się pod hasłem: „Henryk Sienkiewicz – zamiłowany podróżnik świata”. Zapraszamy do galerii.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423110