XVI Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich

22 luty 2017
11 lutego 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbył się XVI Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej. Tradycje koszykarskie w suskiej szkole są pielęgnowane od początku jej istnienia, czego efektem są trzy koszykarki: Gabriela Mrohs-Czerkawski, Barbara Skowronek i Anna Gurzęda. Z tej okazji szkołę odwiedził jej wieloletni przyjaciele: dawny nauczyciel wychowania fizycznego – Jan Zubek oraz arbiter pierwszych edycji turnieju: sędzia koszykarski Henryk Rosłan.
         Jak co roku przedsięwzięcie cieszyło się dużym wsparciem. Zawodniczki, które zostały w finale udekorowane medalami ufundowanymi przez sołtysa Waldemara Krawczyka, sołtyskę Różę Willim, Dyrektor PSP w Suchej Teresę Furman, Przewodniczącą Rady Miejskiej Gabrielę Puzik i Proboszcza Norberta Noconia, walczyły o nagrody drużynowe i indywidualne ufundowane przez licznych sponsorów. Zdobywczynie IV miejsca – uczennice ZSP w Ścinawie Małej - otrzymały Puchar Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Strzelcach Opolskich. Puchar dla koszykarek PSP w Suchej, które zajęły III miejsce ufundował Dyrektor  Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich. Uczennice ZSG z Izbicka za zdobycie II lokaty zostały uhonorowane Pucharem Burmistrza Strzelec Opolskich, który wręczyli: Burmistrz Józef Kampa i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Antoni Karecki. Turniej wygrały dziewczęta z ZPO w Kadłubie i otrzymały puchar ufundowany przez Gabrielę Mrohs-Czerkawską. Starosta Powiatu Strzeleckiego – Józef Swaczyna, wyróżnił pucharem drużynę fair-play. Miano to zyskał zespół z Izbicka. Nagrodę wręczył członek zarządu powiatu – Jan Zubek.
            Wyróżniono również dwie zawodniczki – Dominikę Siudeję z Izbicka i Monikę Kampę z Kadłuba. Pierwsza Zdobyła tytuł „Najskuteczniejszej Zawodniczki” i otrzymała puchar ufundowany przez Państwa Reginę i Grzegorza Skowronków (Rodziców kolejnej suskiej absolwentki, która robi koszykarską karierę). Pan Jan Zubek wyróżnił drugą zawodniczkę i wręczył jej wyróżnienie dla „Najlepszej Zawodniczki Turnieju”. Tytuł „Najwaleczniejszej Zawodniczki” zdobyła Julia Koloch z Suchej, uhonorowana przez Opolskiego Kapelana Sportu Jerzego Kostorza.
            Organizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Rady Rodziców działającej przy PSP w Suchej. Efektem trudu koordynatorki przedsięwzięcia – Renaty Krawczyk i społeczności szkolnej, włożonego w przygotowania, była ciepła atmosfera imprezy. Było mnóstwo wspomnień, uścisków, ciepłych słów i podziękowań.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg turnieju.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-02-22 07:27:07)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17424045