Zabawa w teatr i przyjemność prezentowania się na scenie

22 luty 2017
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej złapały bakcyla teatralnego. Długie tygodnie przygotowywały przedstawienie, które prezentowało stare zwyczaje kolędnicze.
W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Niestety sezon grypowy nieco mieszał im szyki. Na szczęście dzięki wytrwałości młodych artystów udało im się zaprezentować w wielu miejscach. Mają za sobą prawdziwe tournée. Rozpoczęli od premiery w szkole, następnie zagościli na deskach Strzeleckiego Ośrodka Kultury podczas XXIV Gminnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych "Kolędnicy 2017". Później wyruszyli do Lewina Brzeskiego i zaprezentowali się podczas XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych "Herody 2017". W lutym zostali zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej w Szymiszowie i do Domu Opieki im. E. Bojanowskiego w Porębie. Zostali tam bardzo ciepło przyjęci przez mieszkańców, którzy co roku gromko oklaskują młodych aktorów. To były niezwykłe trzy teatralne miesiące!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-02-22 07:24:46)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423995