Zimowe wojaże naukowe w PSP w Suchej

22 luty 2017
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika zaoferowała uczniom dwa dni „Zimowych wojaży naukowych”. Z oferty skorzystało 30 uczniów. Głównie były to dzieci z PSP w Suchej. Dołączyć do nich postanowili również uczniowie z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich, PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich i jedna uczennica z PSP w Rozmierce.
Pierwszy dzień dzieci spędziły w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Skorzystały tam z zajęć pt. „A jednak się kręci...”. Dotyczyły one następujących zagadnień: orientacja na sferze niebieskiej; gwiazdy i gwiazdozbiory; Układ Słoneczny; model geocentryczny budowy świata; teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika; ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy); ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku). Po wizycie w planetarium grupa udała się do Cinema City w Katowicach na film pt. „Sing”. Ponieważ jest to hit kinowy, wszyscy wracali do domu w wyśmienitych humorach. Drugi dzień obfitował w kolejne ciekawe zajęcia. Odbywały się one w Zaczarowanym Świecie w Centrum Nauki i Eksperymentu Regionalnego Centrum Nauki i Rozwoju w Opolu. Odwiedziły pracownie mathemetrium, roboticum, astronomicum, humanicum i dowiedziały się jak wspaniały jest człowiek i świat, który go otacza. Po wspaniałych eksperymentach uczniowie odwiedzili niedawno otwarte Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Był to niezapomniany akcent na koniec wojaży. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem niezwykłego, multimedialnego muzeum. Z wielkim żalem opuszczali mury niezwykłego obiektu. Zabawa i nauka mogą iść w parze, nawet w czasie odpoczywania od szkoły!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2017-02-22 07:28:28)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17423882