4 maj 2012
30 kwietnia 2012 odbył się VII Mityng LA pod Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich organizowany przez UKS „KUSY” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich. W zawodach wzięło udział ok. 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu strzeleckiego.

26 kwiecień 2012
18 kwietnia 2012 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziewkowicach uczestniczyli w wielkim wydarzeniu sportowym - w meczu o brązowy medal PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem. Emocje były ogromne, tym bardziej, że Kędzierzynianie wygrali ten pojedynek (3:1) i tuż po meczu podeszli do uczniów naszej szkoły.

25 kwiecień 2012
Organizowane są konkursy ortograficzne: XVIII KONKURS ORTOGRAFICZNY O PUCHAR BURMISTRZA STRZELEC OPOLSKICH etap gminny 2011/2012. Ten konkurs odbędzie się 16 maja 2012 r. o godz. 9.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Kadłubie, oraz XII MIĘDZYGMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA GIMNAZJALISTÓW o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Finał tego konkursu odbędzie się 23 maja 2012 r. o godz. 9:00 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich, ul. Sosnowa 3

25 kwiecień 2012
W czwartek 19.04.2012 odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie „Wartości w sporcie”. Laureatami w konkursie byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Op. (Grzegorz Kisała, uczeń kl. IIIb- II MIEJSCE, Bartosz Rosły, uczeń kl.IIIa-VII MIEJSCE).

25 kwiecień 2012
23 kwietnia 2012r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelcach Opolskich, jako jedyna szkoła w Gminie Strzelce Opolskie i jedna z 10 szkół podstawowych z całego województwa opolskiego, odebrała certyfikat za udział w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy jako SZKOŁA -LIDER wraz z mnóstwem pomocy do realizacji zajęć korekcyjnych.

24 kwiecień 2012
W dniu 27.04.2012 r. o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbędzie się XI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PROFILAKTYCZNYCH - PROFILAKTYKA A TEATR Organizatorzy: Gmina Strzelce Opolskie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Strzelecki Ośrodek Kultury

23 kwiecień 2012
21. kwietnia w Krośnicy odbył się Finał Powiatowy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą gminę reprezentowały drużyny z PSP w Suchej oraz PG w Szymiszowie.Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z czterema konkurencjami: teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego, rowerowym torem przeszkód, miasteczkiem ruchu drogowego oraz symulacja wypadki i koniecznością udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.

23 kwiecień 2012
20.04.2012 w PSP 4 w Strzelcach Op. odbyła się już kolejna edycja gminnego konkursu ekologicznego, w którym wzięło udział 11 zespołów z 10 szkół naszej gminy. Na konkursie oprócz zdrowej rywalizacji ekologicznej była również dobra zabawa. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi ekologii indywidualnie, wykazać umiejętnością współpracy w grupie oraz zdolnościami plastycznymi, jak również sportowymi, ponieważ w tym roku pierwszy raz pojawiła się konkurencja pod hasłem „Wędrówka po wiedzę”.

20 kwiecień 2012
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania we współpracy ze Strzeleckim Oddziałem DFK 17 kwietnia 2012 r. przeprowadził przesłuchania w ramach Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor” „Młodzież recytuje poezję”. Tegoroczne eliminacje gminne zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Do kwalifikacji zgłosili się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, czyli wszystkie grupy wiekowe, łącznie 34 osoby z 12 szkół.

19 kwiecień 2012
Pod koniec marca 2012 roku dzieci z grupy IV i V z Przedszkola Publicznego Nr 8 wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Opola - tam zwiedzały Galerię Sztuki Współczesnej, oglądały wystawę pt.: "Obrazy symetrii" - film, malarstwo, fotografia Zbigniewa Pelona i uczestniczyły w warsztatach , na których samodzielnie wykonały amulety.W tym dniu dzieci odwiedziły również w Opolu salę zabaw "Smocza jama". Bawiły się wykorzystując znajdujący się tam sprzęt.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17418612