Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”

23 maj 2012
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie już po raz siódmy było organizatorem Festiwalu. Jego otwarcia dokonali – dyrektor gimnazjum Marek Szproch oraz ksiądz proboszcz Norbert Nocoń. Gwiazdą Festiwalu, która uświetniła występy, był rodzinny zespół „Siostry Jeremiasza”, przybyły z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Po koncercie można było zakupić płytę zespołu, zdobyć autograf.
Następnie rozpoczęła się rywalizacja konkursowa piosenki wartościowej w kategoriach – dziecięcej i młodzieżowej. W skład jury tegorocznego Festiwalu weszli p. Małgorzata Pencko – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelcach Opolskich, p. Anna Gabor-Dimitrow – nauczycielka Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich, oraz p. Andrzej Niewczas – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Strzelcach Opolskich. W kategorii dziecięcej I miejsce zajęła Jessica Glombek z PSP w Naroku, której opiekunem jest p. Małgorzata Litwiniec. II miejsce zajął zespół wokalno-Instrumentalny z PSP w Staniszczach Wielkich pod opieką p. Alicji Łozińskiej i p. Mariusza Cierpicha. III miejsce zajęła Paulina Piosek z PSP Sucha podopieczna p. Katarzyny Wujec. W kategorii młodzieżowej: I miejsce zajął zespół „Blask” z PG Szymiszów pod kierownictwem p. Krystyny Madery, II miejsce – Wiktoria Dudek z PG w Żelaznej, podopieczna p. Małgorzaty Litwiniec, III miejsce zajął zespół wokalno-instrumentalny PG w Izbicku. Jury przyznało również nagrodę Grand Prix VII Festiwalu Piosenki Wartościowej zespołowi „Eufemizm” z ZSO w Strzelcach Opolskich, który mimo krótkiego stażu artystycznego może się pochwalić m.in. wysokim miejscem w tegorocznym konkursie poezji śpiewanej. Festiwal nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej i Samorządowi Uczniowskiemu PG Szymiszów, Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Sołectwu Szymiszów Osiedle, Firmie Ubezpieczeniowej Allianz, ks. prob. Norbertowi Nocoń oraz radnym – p. Henrykowi Skowronek i Janowi Bogusz, a także OSP Szymiszów i OSP Kalinowice Patronat honorowy nad Festiwalem objęli biskup opolski Andrzej Czaja oraz burmistrz Strzelec Opolskich – Tadeusz Goc.
 Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała miłemu wypoczynkowi i refleksyjnemu nastrojowi.

Oprac. PG Szymiszów

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-23 07:31:01)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421422