Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci

21 maj 2012
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich 17 maja 2012 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci Inicjatorem święta jest Child Helpline International (CHI) – organizacja zrzeszająca telefony zaufania dla dzieci, działające w wielu krajach świata. W Polsce akcje prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje, która realizuje dwa projekty świadczące pomoc telefoniczna dzieciom i młodzieży: 0800100100, Helpline.org.pl oraz Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116111.

W ramach  święta uczniowie zorganizowali akcję promującą  Telefony Zaufania podczas której  mieszkańcy Strzelce Opolskich otrzymali  ulotki informacyjne dotyczące kampanii. W szkole odbyły się dla klasy pokazy multimedialne dotyczące telefonów zaufania oraz można było podziwiać plakaty stworzone przez same dzieciaki, reklamujące poszczególne numery .

W ramach obchodów w szkole podczas miesiąca maja odbędą się również  lekcje wychowawcze na których uczniowie dowiedzą się szczegółów dotyczący zasad korzystania z takich numerów. Uczniowie stworzą także własny film edukacyjny dotyczący telefonu zaufania, oraz zostanie opracowany specjalny numer gazetki „ Szkolne Boje”  poświęcony kampanii.

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci to  okazja do refleksji na temat roli telefonów zaufania dla najmłodszych. Młodzi ludzie, bez wsparcia rodzica czy opiekuna, maja niewielkie możliwości uzyskania informacji czy pomocy w trudnych sytuacjach. Dzięki telefonom zaufania dziecko może otrzymać bezinteresowna uwagę i troskę dorosłych w najtrudniejszych dla siebie chwilach oraz w sytuacjach, gdy przeżywa problemy, o których nie ma odwagi powiedzieć głośno. Razem z konsultantami telefonów zaufania, może zastanowić sie, jak powiedzieć o trudnościach rodzicom czy nauczycielom, kogo w swoim środowisku lokalnym może poprosić o niezbędną pomoc.

Oprac. PSP 4

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-21 10:11:38)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-21 10:13:31)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421368