Serce przedszkolaka jest biało-czerwone

24 maj 2012
W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012 organizowanymi w Polsce i na Ukrainie, Przedszkole Publiczne Nr 5 w Strzelcach Opolskich zorganizowało w miesiącu kwietniu 2012r. konkurs plastyczny pod nazwą :„Serce Przedszkolaka jest Biało – Czerwone”. Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci w przedszkolach z terenu gminy Strzelce Opolskie.

Celem konkursu „ Serce Przedszkola Jest Biało – Czerwone”  było podnoszenie świadomości i upowszechnienie wiedzy wśród wychowanków przedszkoli i środowiska lokalnego na temat tej wielkiej imprezy sportowej organizowanej w naszym kraju oraz rozwijanie u dzieci wyobraźni i umiejętności plastycznych.

Konkurs spotkał się z dużym odzewem – wpłynęło 68 prac wykonanych przez dzieci. Prace plastyczne są bardzo pomysłowe , twórcze, wykonane różnorodnymi technikami plastycznym. Każda z praca zawiera pod różną postacią plastyczną  tytułowe barwy hasła konkursowego biało – czerwone.

Dnia 11 maja 2012r. jury konkursu w składzie – przedstawiciel Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich , nauczyciel plastyki z PSP Nr 4 w Strzelcach Opolskich oraz reprezentanci Rady Rodziców naszego przedszkola po bardzo burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców konkursu:

• I miejsce praca plastyczna wykonana przez Przedszkole Publiczne w Kadłubie- oddział zamiejscowy w Grodzisku.
  • II miejsce praca plastyczna wykonana przez Przedszkole Publiczne Nr 4 w Strzelcach Opolskich.
  • III miejsce praca plastyczna wykonana przez Przedszkole Publiczne Nr 5 w Strzelcach Opolskich – oddział zamiejscowy Szymiszowie Osiedlu.
  • Wyróżniono pracę plastyczną z Przedszkola Publicznego z Dziewkowic.

Przedszkola nagrodzone i biorące udział w konkursie otrzymały podziękowania oraz małe upominki.
W miesiącu maju 2012r. na terenie Przedszkola Publicznego Nr 5 w Strzelcach  Opolskich odbywa się wystawa prac nadesłanych na konkurs ,  na który serdecznie zapraszamy.

Oprac. PP 5

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-24 13:12:28)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2012-05-24 13:16:57)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420689