16 maj 2012
W Publicznej Szkole Podstawowej w Dziewkowicach 11 maja 2012 roku wręczono nagrody w szkolnym konkursie na projekt uczniowski na temat form ochron przyrody w Polsce zorganizowanym w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „Z ekologią za pan brat”, finansowanego z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.

15 maj 2012
W dniu 10 maja 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błotnicy nastąpiło podsumowanie szkolnych konkursów na projekty uczniowskie: „Krajobrazy Ziemi”, „Polskie parki narodowe,” „Nasza stolica Warszawa” zorganizowanych w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „Razem chronimy Ziemię”, finansowanego z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich. Nagrody i dyplomy odebrało 22 uczniów klas IV – VI.

15 maj 2012
20 maja 2012 roku, godz. 15:00 przy Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie odbędzie się VII festwial piosenki wartościowej "Szukałem Was".

15 maj 2012
26 i 27 maja 2012 roku w Suchej odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie liczne atrakcje. Organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej oraz Sołectwo Sucha. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Strzelce Opolskie.

14 maj 2012
W ramach programu ,,Szkoła bez przemocy” w dniu 27.04.2012r. uczniów z PSP w Błotnicy Strzeleckiej odwiedził instruktor sztuk walki pan Krzysztof Krzywelski. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat zdrowego odżywiania, jednak największym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat samoobrony, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

10 maj 2012
Gmina Strzelce Opolskie po raz kolejny pozyskała duże środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizując tym razem projekt systemowy: „Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” finansowany w kwocie 441 636,21 PLN z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

9 maj 2012
Organizację projektu w ramach Programu Młodzież w Działaniu przejęło miasto Holice z Czech. Wymiana młodzieży odbywać się będzie od 14 do 20 lipca 2012 r. w Horni Jeleni koło Holic, a temat przewodni brzmi: „Together through the wall"

8 maj 2012
W niecodzienny sposób przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Dziewkowicach świętowały Dzień Bibliotekarza. Tym razem nie w zaciszu półek z książkami, ale w barwnym korowodzie kibiców, którzy zagrzewać będą do sportowej walki piłkarzy na "Euro 2012". Biało - czerwone stroje, flagi, piłkarskie atrybuty oraz dźwięki trąb ogłosiły mieszkańcom Dziewkowic, że przedszkolaki są już gotowa kibicować naszej drużynie.

7 maj 2012
21 kwietnia 2012 r. na Górze Św. Anny odbył się VIII Rajd „Strzelecka wiosna”. Wśród ponad 345 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych gimnazjów i ponadgimnazjalnych (w sumie 12 szkół). Po raz pierwszy uczestniczyły osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich.

4 maj 2012
W roku szkolnym 2011/2012 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 w Strzelcach Op. jako jedna z 337 szkół w Polsce przystąpiła do akcji „Na wszelki wypadek”, tym razem o wdzięcznej nazwie AKADEMIA PRZEZORNEGO UCZNIA. Akcja miała na celu zapoznanie uczestników programu z czynnikami determinującymi bezpieczeństwo w życiu codziennym, zwrócenie uwagi na ważną kwestię edukacji i wychowania w zakresie bezpieczeństwa, wskazanie sposobów ułatwiających podejmowanie niezbędnych decyzji przed, w trakcie i po wypadku.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17419533