Finał XVIII Konkursu Ortograficznego o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich.

1 czerwiec 2012
Przechodni Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich pozostaje w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe, dzięki zwyciężczyni, którą ponownie została Agnieszka Marek. Gratulujemy !!!
30 maja 2012 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe, odbył się Finał XVIII Konkursu Ortograficznego o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich. O miano najlepszego ortografa współzawodniczyło 21 uczniów reprezentujących gminy: Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd i Zawadzkie. Zadania przygotowane przez metodyka języka polskiego - panią Agnieszkę Sobczyk, miały różną formę, np.: należało uzupełnić tekst, wpisując poprawną formę „rz” lub „ż”, „ó” lub „u”, „h” lub „ch”, rozwiązać rebus, podpisać obrazki, odnaleźć błędy w zapisanym tekście, wstawić znaki interpunkcyjne, odszukać właściwe wyrazy w diagramie, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć zagadkę, podać skróty, odmienić w dopełniaczu rzeczownik liczby pojedynczej, uzupełnić końcówkę „ą”, „ę”, „n”, „en”, „an”, „om”, „em” oraz wiele innych ciekawych i wymyślnych zadań. Rywalizacja była zacięta a różnica w punktacji podstawowej okazała się być niewielka. Uczestnicy z testem poradzili sobie wyśmienicie. Spośród najlepszych uczniów w swoich gminach XVIII Międzygminny Konkurs Ortograficzny o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich wyłonił laureatów:

I miejsce – Agnieszka Marek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe),
II miejsce Marek Schnura (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich),
III miejsce – Agnieszka Poliwoda (Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Rodzicom winszujemy pociech i życzymy dalszych powodów do dumy ! Nauczycielom – opiekunom gratulujemy oraz życzymy cierpliwości , wytrwałości , zapału i motywacji do pracy ze zdolnymi, młodymi talentami!

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-06-01 10:28:48)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2012-06-01 10:29:52)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420507