19 październik 2012
Do Przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Dziewkowicach dotarła miła wiadomości o wyróżnieniu jaki otrzymała grupa starszaków w konkursie plastycznym Opolski Puchatek. Praca plastyczna najpierw znalazła się wśród 96 prac zakwalifikowanych do konkursu spośród 200 nadesłanych z całego województwa, a następnie zdobyła jedno z dwóch wyróżnień. Przedszkolaki zostały zaproszene cała grupą do Urzędu Marszałkowskiego na wernisaż prac oraz po odbiór dyplomu i nagrody dla każdego przedszkolaka. Na zdjęciu wyróżniona praca.

16 październik 2012
Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci" to konkurs ekologiczny, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce, którego celem jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej ich lokalnych społeczności, a także zbiórka elektroodpadów oraz zużytych baterii.

15 październik 2012
Mali przedszkolni ekolodzy dobrze wiedzą jakie korzyści daje las i jak miło jest się bawić w cieniu szumiących drzewa. Dzieci świadomie włączyły się od programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja i w dniu święta drzewa na terenie placu przedszkolnego w Dziewkowicach własnoręcznie zasadziły aż 18 nowych drzew. Są to lipy, które będą pod opieką przedszkolaków aby rosły dla nas i przyszłych pokoleń.

15 październik 2012
28 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej, w ramach projektu "Aktywna Generacja", odbyła się "Odsłona 2012". W tym roku miała ona nietypowy przebieg, nosiła nazwę Festiwal Teatrów Wymyślnych. Brały w niej udział dzieci, młodzież i dorośli z Kadłuba, Strzelec Opolskich, Suchej oraz Gimnazjum w Szymiszowie. Uczestnicy przyjechali bez przygotowanego przedstawienia. Atrakcją dnia były warsztaty teatralne poświęcone pantomimie i emisji głosu.

12 październik 2012
„Ten, co kształci serca i umysły młode, ten, co ścieżki życia pokoleń toruje, tylko z kwiatu wdzięczności może mieć nagrodę, tylko z postępków, których przykłady wskazuje” wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania

8 październik 2012
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zespole Placówek Oświatowych w Kadłubie zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Mały Przegląd - reaktywacja" w kategorii klas IV-VI. Konkurs był ogłoszony przez Operę i Filharmonię Podlaską pod patronatem Gazety Wyborczej w ramach Roku Janusza Korczaka. Celem konkursu była próba reaktywacji „Małego Przeglądu” (przygotowanie jednego okolicznościowego numeru) i wyłonienie najlepszej gazetki o tematyce dziecięcej i młodzieżowej, redagowanej przez dzieci i młodzież.

5 październik 2012
Dzieci z kadłubskiego przedszkola w miesiącu wrześniu wzięły udział najpierw w akcji „Sprzątanie świata”, gdzie czynnie uczestniczyły podczas porządków w ogródku przedszkolnym jak i wokół obejścia budynku przedszkola oraz dnia 20 września wybrały się do Biblioteki Publicznej. Najpierw podczas spaceru dzieci poznały wszystkie znaki znajdujące się przy drodze do biblioteki, a podczas spotkania z Panią Bogusią Kaczmarczyk starszaki zwiedziły bibliotekę, zapoznając się z jej poszczególnymi działami, księgozbiorem, formami pracy z czytelnikiem.

3 październik 2012
Korzystając z pięknej jesiennej pogody w dniu 27.09. br. grupa „Krasnoludków” z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Op. u dała się na wycieczkę przyrodniczą do gospodarstw rolnych na Suchych Łanach. Dzięki życzliwości Pani Bożeny Pszowskiej i Joanny Pszowskiej dzieci z tej grupy miały możliwość poznania życia na wsi.

25 wrzesień 2012
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. Mikołaja Kopernika w Suchej zaprasza na FESTIWAL TEATRÓW WYMYŚLNYCH czyli niezwykłą odsłonę "ODSŁONY" 28 września o godz. 9.00 rozpoczną się warsztaty teatralne, zorganizowane w ramach projektu "Aktywna Generacja" prowadzone przez Andrzeja Skibę - aktora, wokalistę, reżysera teatralnego, trenera emisji głosu, absolwenta Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

20 wrzesień 2012
17 września w Przedszkolu Publicznym nr 9 odbyła się coroczna akcja ,,Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęło spotkanie integracyjne wszystkich grup, które prowadziły nauczycielki Anna Giemza i Anna Pyto. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył wierszyk, który dzieci powtarzały kilka razy: My jesteśmy dobre duszki, Co zbierają wszystkie puszki I butelki ,różne śmieci Bo jesteśmy Eko dzieci.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-09-18 11:01:24)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17420169