30 listopad 2012
26 listopada 2012 r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia. Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach swojego pluszowego przyjaciela.
Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od misiów. Były te zupełnie malutkie, które nosimy na szczęście w kieszeni, jak również te wielkie, które trudno nam objąć, czy wreszcie te sławne, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek i Miś Uszatek.
Uroczystość rozpoczęliśmy „Barwną Paradą Misiów”, podczas której w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje misie przyniesione z domu. Podążając w dalszym ciągu tropem Misia dzieci w czasie śniadania mogły delektować się słodkim smakiem miodu. Ponadto w tym dniu na dzieci czekały różne atrakcje, rebusy, konkursy, mnóstwo misiowej muzyki. Następnie w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom panie czytały przedszkolakom wierszyki i opowiadania, których bohaterem był właśnie Miś. Literatura oraz pluszowe misie na pewno pozwoliły w znacznym stopniu zrozumieć dzieciom wartość przyjaźni. W ramach urodzinowego prezentu dla naszego bohatera przedszkolaki wykonały wspaniałe prace plastyczne. Po pełnej wrażeń zabawie maluchy odpoczywały mocno przytulone do swoich pluszaczków. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany.

Oprac. PP5

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-11-30 12:51:36)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421801