Uratujmy niejedno drzewo!

6 grudzień 2012
Nauczycielki z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Strzelcach Opolskich uważają, że należy jak najwcześniej rozmawiać z dziećmi na temat naszego środowiska i zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami. Nasze przedszkolaki doskonale zdają już sobie sprawę, że dzięki zbiórce makulatury możemy ocalić niejedno drzewo.
Wiedzą również, iż ścinki papieru można jeszcze wykorzystać w różny sposób, a co najważniejsze, że na kartce papieru możemy rysować z obu stron. Niewątpliwie to wszystko przyczynia się do zmniejszenia ilości zużywanego przez nas papieru.
Aby dzieci brały czynny udział w zbiórce makulatury na co dzień, dokonaliśmy zakupu wiklinowych koszy do każdej z grup, które zostały sfinansowane przez Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach realizowanego u nas projektu proekologicznego. Do koszy każdy z przedszkolaków będzie wrzucał odpady papiernicze, powstałe po zajęciach plastyczno- technicznych. Kiedy kosze się zapełnią wywieziemy makulaturę do skupu. Chcemy uświadomić dzieciom, że każde z nich może mieć swój własny, mały wkład, w ochronę środowiska.

Oprac. PP8

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2012-12-06 09:56:20)

Data aktualizacji: 18 wrzesień 2024, Licznik odwiedzin: 17421800